Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


ks. Józef Węgrzyniak

DOPOMÓŻ MI PANIE

Refleksje o miłosierdziu

ISBN: 978-83-277-0013-1
wyd.: Wydawnictwo WAM 2014

Spis wybranych fragmentów
Od Wydawcy
Pragnę się cała przemienić w Miłosierdzie Twoje


OD WYDAWCY

Miłosierdzie, z miłosierdziem, miłosiernie ... Odmieniamy na różne sposoby słowo, które robi teraz karierę w Kościele, choć wcale nie oznacza nowinki. To może być trochę męczące. Ale nie dla zakochanego. Zakochany odmienia na wiele sposobów.

Oddajemy w Państwa ręce literackie owoce zakochanych serc: serca autora i serc tych, z których zapisków korzystał. Są zakochani w Miłosierdziu Boga, ale też w człowieku. I dlatego pragną, by cały człowiek, jego dusza, duch i każdy element ciała zostały przenicowane owym Miłosierdziem.

Pragnienia świętej Siostry Faustyny stają się dzięki pragnieniom autora pragnieniami czytelników, o ile damy się porwać nurtowi Miłosierdzia. Nie bójmy się, że nas „przesyci”. To jest zbyt dobrze napisane.

Pragnę się cała przemienić w miłosierdzie Twoje i być żywym odbiciem Ciebie, o Panie; niech ten największy przymiot Boga, to jest niezgłębione miłosierdzie Jego, przejdzie przez serce i duszę moją do bliźnich.


Dopomóż mi do tego, o Panie, aby oczy moje były miłosierne, bym nigdy nie podejrzewała i nie sądziła według zewnętrznych pozorów, ale upatrywała to, co piękne w duszach bliźnich, i przychodziła im z pomocą.


Dopomóż mi, aby słuch mój był miłosierny, bym skłaniała się do potrzeb bliźnich, by uszy moje nie były obojętne na bóle i jęki bliźnich.


Dopomóż mi, Panie, aby język mój był miłosierny, bym nigdy nie mówiła ujemnie o bliźnich, ale dla każdego miała słowo pociechy i przebaczenia.

opr. ab/ab 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: duchowość pragnienie miłosierdzie Boże siostra Fustyna Kowalska potrzeby bliźnich miłosierne oczy miłosierny język miłosierny słuch
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W