10 myśli św. Maksymiliana, które pomogą ci w rozwoju duchowym

O. Maksymilian Maria Kolbe pozostawił po sobie wiele pism i zapisków. W materiałach można zaleźć ciekawe i bardzo aktualne wskazówki dotyczące m.in. zdrowia, modlitwy czy służby.

1.    Służyć to jest: chcieć, czego Pan Bóg chce.

2.    Czego teraz nie uformujesz w sobie, tego nigdy nie zrobisz.

3.    Kolacja mierna dobry sen rodzi.

4.    Modlitwa i samotność czynią człowieka świętym.

5.    Modlitwa jest wzniesieniem myśli do Boga.

6.    Trzeba przynajmniej raz na rok obejrzeć dom, przez rekolekcje, czy nie ma gdzie szczeliny; choć co dzień zamiatasz celę przez rachunek sumienia, medytację i co tydzień zmywasz przez spowiedź.

7.    Żyj tak, jakby dzień ten był ostatnim. Jutro niepewne, wczoraj nie do ciebie należy, dziś tylko jest twoim.

8.    Muszę być świętym jak największym.

9.    Staraj się o Nią, o Jej cześć, o Jej sprawy, a troskę o siebie i o twoich Jej pozostaw.

10.    Nie opuszczę: żadnego zła bez wynagrodzenia go (zniszczenia go) i żadnego dobra, które bym mógł zrobić, powiększyć lub w jakikolwiek sposób się do niego przyczynić.


Materiał powstał w ramach projektu „Polska energia zmienia świat” dzięki wsparciu Partnerów: Fundacji PGE, Fundacji PZU, dofinansowaniu ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Narodowego; Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Funduszu Patriotycznego oraz Sponsorów ENEA S.A. , KGHM Polska Miedź. Mecenasem Projektu jest Tauron Wytwarzanie S.A. Partnerem medialnym jest telewizja EWTN.

 

« 1 »

reklama

reklama

reklama

reklama