Zaakceptować odpowiedzi

Zaakceptować, to znaczy żyć tym, czego nauczał

Recenzja książki bł. Jana Pawła II, Odpowiem na twoje pytania, Wydawnictwo św. StanisławaBM

Zaakceptować odpowiedzi

Kto pyta, nie błądzi – te słowa są już powszechnie znane. Wydawnictwo św. Stanisława BM oddało w nasze ręce książkę, w której na zadawane dziś przez wielu ludzi pytania, odpowiada sam bł. Jan Paweł II. Tak, to są jego słowa: z homilii, encyklik, książek, spotkań z wiernymi. Słowa, które tak często do nas kierował, choć nie zawsze były one w pełni przez nas słuchane, a co dopiero wypełniane. Książka Odpowiem na twoje pytania, wymaga od człowieka przemyślenia swojej życiowej postawy. Grunt to nie pozostać na poziomie „papieskich kremówek”, ale zaakceptować odpowiedzi nowego błogosławionego na, często bardzo trudne, pytania… Zaakceptować, to znaczy żyć tym, czego nauczał.

Pytań jest sporo, bo aż 222, a to i tak tylko te najczęściej zadawane, m.in.: Czy życie ma sens? Jaka jest wartość dziewictwa? Dlaczego Kościół nie dopuszcza metody in vitro jako moralne dobrej? Czego lękają się współcześni ludzie? Jaka jest rola świeckich w Kościele? Czym jest nawrócenie? Jak odróżnić dobro od zła? Dlaczego człowiek powinien się modlić? I wiele innych… Opracowała je dziennikarka Małgorzata Pabis. Zrobiła to w taki sposób, że mamy wrażenie, jakby nowy błogosławiony rozmawiał w niej z każdym z nas. Czytając lekturę, w pewnym momencie możesz pomyśleć: Tak, dokładnie takie pytanie zadałbym/zadałabym Papieżowi! I faktycznie, myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Być może od dawna wyczekiwane rozwiązanie jakiegoś problemu?

Tematów jest wiele: człowiek, Kościół, rodzina, bioetyka, rozum i wiara, ekumenizm, modlitwa, praca, media, nadzieja, społeczeństwo, pokój, moralność, wolność, czy też ekologia. Odpowiedzi w tych kwestiach, nie zawsze są łatwe. Jednak czasem tylko trud może wydawać dobre owoce. Bł. Jan Paweł II często widział nadzieję tam, gdzie innym wydawało się, że ona już dawno zgasła. Zapraszam do lektury. A może nowy błogosławiony, którego przecież mieliśmy szczęście znać, ożywi swymi odpowiedziami nadzieję i w tobie?

opr. aś/aś

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama