Miłość jest pełnią życia

Człowiek ma wpisane pragnienie kochania w swoją naturę, ponieważ został stworzony przez Miłość i do miłości. To ona jest kluczem do spełnionego życia. Miłość nigdy nie ustaje, więc to ona nadaje naszemu życie sens

Recenzja książki: Gary Chapman, „Siedem sekretów miłości”, Edycja Świętego Pawła.

Miłość jest pełnią życia

Człowiek ma wpisane pragnienie kochania w swoją naturę, ponieważ został stworzony przez Miłość i do miłości. To ona jest kluczem do spełnionego życia. Miłość nigdy nie ustaje, więc to ona nadaje naszemu życie sens. Kiedy kochamy, żyjemy Bogiem. Miłość trwa na wieki. Miłość wszystko zwycięża. Można nawet powiedzieć, że kiedy kochamy, doświadczamy poniekąd Nieba na ziemi.

Gary Chapman, autor bestsellera wydawniczego „Pięć języków miłości”, napisał kolejną ciekawą książkę: „Siedem sekretów miłości”. Jakie to sekrety? Życzliwość, cierpliwość, przebaczenie, uprzejmość, pokora, ofiarność i szczerość. Życzliwość to radość płynąca z pomocy innym. Cierpliwość pomaga zaakceptować niedoskonałości u innych osób. Przebaczenie przynosi wolność – wyzwolenie się z więzów gniewu. Uprzejmość to traktowanie innych ludzi jak przyjaciół. Pokora to stawanie w prawdzie o sobie, ale i mądre ustąpienie w odpowiednim czasie, aby ktoś inny miał szansę się wznieść. Ofiarność to nic innego, jak dawanie siebie ludziom. A szczerość? Szczerość to po prostu odkrywanie swojego prawdziwego „ja”… Gary Chapman pisze: „Miłość jest rzeczywistością wielowymiarową. Przypomina oszlifowany diament składający się z wielu płaszczyzn, z których odbija się jego piękno. Podobnie dzieje się z siedmioma cechami charakteryzującymi kochającego człowieka. Każda z nich jest niezwykle istotna w relacjach. Jeśli zabraknie choćby jednej, strata jest znaczna”.

Bo chodzi o to, aby z miłości, uczynić styl życia. Miłość bowiem to nie jest tylko jakiś element życia, ale to cała jego PEŁNIA. Wszyscy jesteśmy powołani do miłości. Realizujemy ją w różnych stanach. Miłość jest stylem życia w małżeństwie. Małżonkowie dzielą się ze sobą radościami i wspierają w trudnościach. Czerpią siłę z Boga, który jest Miłością. Ślubując sobie pełnię miłości na wieki, uczą się jej każdego dnia, stając w prawdzie. Bo jak mówi A. Maurois: Szczęśliwe małżeństwo to budowla, którą trzeba wznosić każdego dnia. Tutaj na pewno nie powinno zabraknąć żadnej z siedmiu cech kochającego człowieka. Miłość ma być stylem życia rodziców. Ważne, żeby nie było w rodzinie karykatury miłości. Miłość bliźniego powinna być stylem życia w miejscu pracy, gdzie szczególnie ważna jest współpraca i umiejętność korzystania z sekretu drobnych gestów życzliwości. Miłość bliźniego, czysta, służebna i piękna, szczególnie mocno wybrzmiewa także we wspólnotach. Jest podstawą każdej drogi życiowej. Warto więc podjąć decyzję, by kochać.

W głębszym zrozumieniu istoty miłości, może nam pomóc właśnie ta książka. Niesie ona przesłanie, że tylko czyny motywowane miłością służą prawdziwie budowaniu lepszego świata. Jest napisana prostym i zrozumiałym dla każdego językiem i ubogacona świadectwami osób, które odkryły, bądź wciąż odkrywają, głęboką radość płynącą z praktykowania siedmiu sekretów miłości.

opr. aś/aś

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama