Większość Polaków za życiem

Przeciwko aborcji w Polsce są nie tylko "skrajni katolicy", ale zdecydowana większość społeczeństwa!

Niektórzy uważają, że przeciwko aborcji w Polsce są tylko „skrajni katolicy”, jakiś fanatyczny margines. Gdy zbierałem podpisy dla ustawy, która chroniłaby życie w każdym przypadku, wielokrotnie spotykałem się z zarzutami, że wąska grupka „katoli” chce narzucić coś całemu społeczeństwu. Słysząc takie komentarze nie byłem do końca zdziwiony. Jeśli ktoś swoją wiedzę i poglądy czerpie wyłącznie z „mainstreamowych” mediów to mógł nabrać takich przekonań.

W rzeczywistości sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej. Pod projektem podpisało się ponad 600 tysięscy osób! Podpisywali się zarówno elegancy biznesmeni w garniturach i bezdomni, księża i ateiści, jednym słowem cały przekrój społeczeństwa. 600 tysięcy podpisów jak na inicjatywę ustawodawczą to olbrzymia ilość. Nie wiem czy kiedykolwiek dla jakiejś ustawy udało się zebrać aż tyle podpisów. Jest oczywiste, że ogólna liczba zwolenników projektu w całym społeczeństwie jest daleko wyższa. Wiele osób o projekcie nie wiedziało i co za tym nie mogło go poprzeć. Nie pisały o nim przecież żadne większe media poza "Gościem Niedzielnym". Inni o projekcie słyszeli, ale nie wiedzieli gdzie mogą sie podpisać. Jeszcze inni nie mieli możliwości się podpisania bo w ich mieście nie było zbiórki albo była im nie po drodze.

Tendencję, zaobserwowaną przy zbiórce podpisów, potwierdzają dwa najnowsze badania przeprowadzone odpowiednio przez IQS i CBOS. Przeciwko aborcji opowiada się większość Polaków!

W najnowszych badaniach Grupy IQS 65% ankietowanych zgodziło się ze stwierdzeniem, że prawo powinno bezwarunkowo chronić życie wszystkich dzieci od chwili poczęcia. 23% osób uznało, że prawo powinno umożliwić zabicie dziecka w przypadku wykrycia poważnej choroby. 12% badanych nie miało zdania.

Badanym zadano następujące pytanie:

Proszę wybrać stwierdzenie, które lepiej oddaje Pana(i) poglądy:   

 - Prawo powinno bezwarunkowo chronić życie wszystkich dzieci od poczęcia

- Prawo powinno umożliwiać zabicie dziecka w przypadku wykrycia poważnej choroby przed upływem 24 tygodni od poczęcia. (źródło: Fronda)

Z kolei w badaniu CBOS i Centrum Myśli JPII na pytanie: Czy mają racje Ci, którzy mówią, że ludzkie życie powinno być chronione zawsze od poczęcia do naturalnej śmierci 52% osób odpowiedziało, że „zdecydowanie tak”, 33% „raczej tak”, 8% raczej nie, 2% zdecydowanie nie, 5% trudno powiedzieć. Liczba osób uważających, że życie należy chronić w ciągu 4 lat wzrosła o 15%. W 2007 r. odpowiedzi „zdecydowanie tak” udzieliło tylko 33% badanych, a 37% badanych „raczej tak” (źródło: Rzeczpospolita). 

Jeśli opowiadamy się za życiem, nie musimy obawiać się publicznego przyznawania się do naszych poglądów. Większość osób myśli podobnie jak my, tylko najczęściej nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dlatego tym bardziej warto głośno bronić życia bezbronnych, nienarodzonych dzieci!

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama