Definicja przekonań

Fragmenty książki "Fundamenty wiary"

Definicja przekonań

Josh McDowell

Fundamenty wiary

ISBN: 83-7030-493-1

wyd.: 2007 Księgarnia św. JackaDEFINICJA PRZEKONAŃ

Jak zauważyliśmy, ludzie mogą mieć błędne przekonania - jak dowodzą ataki terrorystyczne z 11 września 2001 r. Musimy pomóc młodym ludziom osiągnąć coś więcej niż mocną, ale subiektywną wiarę - przekonanie o tym, co jest obiektywnie prawdziwe. Należy również pokazać im, że wiara nie tylko jest prawdziwa, ale również istotna - to znaczy pozwala nawiązywać zdrowe więzi z innymi.

Dlatego też naszym zadaniem jest przedstawić młodym ludziom wiarę chrześcijańską w sposób demonstrujący, że wiara nie wyklucza, a wręcz zakłada inteligencję i wiedzę człowieka o tym, co jest zarazem prawdziwe, jak i konieczne do budowania zdrowych więzi z innymi. Zatem, mieć przekonania to znaczy: być tak mocno przekonanym, że Chrystus i Jego Słowo są zarazem obiektywnie prawdziwe i skuteczne w budowaniu więzi, że postępuje się zgodnie ze swoim poglądem bez względu na konsekwencje.

Na kolejnych stronach pokażemy, co jest niezbędne, by przezwyciężyć wypaczone przekonania młodych ludzi i doprowadzić ich do przekonań właściwych. Nie sugerujemy skomplikowanej formuły, czy poddania się bezwzględnie katechizmowi, którego trzeba się nauczyć na pamięć. Zaprezentujemy raczej najbardziej fundamentalne filary wiary chrześcijańskiej i wyjaśnimy, dlaczego są prawdziwe i jakie znaczenie mają w naszym życiu.

opr. aw/aw

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao