Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Josh McDowell

Fundamenty wiary

ISBN: 83-7030-493-1

wyd.: 2007 Księgarnia św. Jacka

DEFINICJA PRZEKONAŃ

Jak zauważyliśmy, ludzie mogą mieć błędne przekonania - jak dowodzą ataki terrorystyczne z 11 września 2001 r. Musimy pomóc młodym ludziom osiągnąć coś więcej niż mocną, ale subiektywną wiarę - przekonanie o tym, co jest obiektywnie prawdziwe. Należy również pokazać im, że wiara nie tylko jest prawdziwa, ale również istotna - to znaczy pozwala nawiązywać zdrowe więzi z innymi.

Dlatego też naszym zadaniem jest przedstawić młodym ludziom wiarę chrześcijańską w sposób demonstrujący, że wiara nie wyklucza, a wręcz zakłada inteligencję i wiedzę człowieka o tym, co jest zarazem prawdziwe, jak i konieczne do budowania zdrowych więzi z innymi. Zatem, mieć przekonania to znaczy: być tak mocno przekonanym, że Chrystus i Jego Słowo są zarazem obiektywnie prawdziwe i skuteczne w budowaniu więzi, że postępuje się zgodnie ze swoim poglądem bez względu na konsekwencje.

Na kolejnych stronach pokażemy, co jest niezbędne, by przezwyciężyć wypaczone przekonania młodych ludzi i doprowadzić ich do przekonań właściwych. Nie sugerujemy skomplikowanej formuły, czy poddania się bezwzględnie katechizmowi, którego trzeba się nauczyć na pamięć. Zaprezentujemy raczej najbardziej fundamentalne filary wiary chrześcijańskiej i wyjaśnimy, dlaczego są prawdziwe i jakie znaczenie mają w naszym życiu.


opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież inteligencja wiara wiedza sondaże fundamenty błędne przekonania 11 września 2001 atak terrorystyczny
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W