Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Josh McDowell

Fundamenty wiary

ISBN: 83-7030-493-1

wyd.: 2007 Księgarnia św. Jacka

AKCEPTACJA TWORZY BEZPIECZNĄ WIĘŹ

Jest ważne, aby rodzice - i wszyscy ci, którzy mają do czynienia z młodzieżą - nauczyli się i praktykowali akceptowanie młodych ludzi. Jeśli chcemy, by nasi uczniowie czuli się bezpiecznie w naszych relacjach z nimi, muszą czuć, że są akceptowani przez nas takimi, jakimi są. Nie oznacza to jednak, że musimy tolerować złe zachowanie. Jednakże kiedy młodzi ludzie czują się nieakceptowani i niepewni, żyją w lęku - lęku, który podpowiada "będę odrzucony, jeśli się nie podporządkuję i nie spełnię oczekiwań".

Jeśli będziesz pielęgnować więź z młodymi ludźmi opartą na Chrystusowej akceptacji, najprawdopodobniej otrzymasz pozytywną reakcję na swoje wysiłki. Być może nie zawsze będą oni tak posłuszni i "słodcy" jakbyś chciał, ale będą ci ufać bez lęku, ponieważ będą wiedzieli, że cokolwiek się stanie i cokolwiek zrobią, kochasz ich takimi, jakimi są. Kropka. A kiedy twoje dzieci, uczniowie, czy młodzi ludzie w twoim otoczeniu, otrzymają taką akceptację z twojej strony, będą mieli podstawę do widzenia siebie cennymi także w oczach Boga. A to z kolei może im pomóc w pełni poznać i utożsamić się z autentyczną osobą, którą Bóg adoptował jako swoje dziecko.


opr. aw/aw 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: młodzież PRAWDA wiara akceptacja człowieczeństwo sens życia adopcja więź istota poczucie bezpieczeństwa sondaże fundamenty godność wsobna
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W