Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Catherine de Hueck Doherty

Ewangelia bez kompromisu

Opracowanie: Marian Heiberger

Wydawnictwo Karmelitów Bosych
ul. Z. Glogera 5,
31-222 Kraków
www.wkb.krakow.pl/Nikt nie ma większej miłości od tej,
gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
(J 15, 13)

Recenzje odnoszące się do książki Catherine Doherty zatytułowanej Ewangelia bez kompromisu, na bazie której powstało niniejsze poprawione i rozszerzone wydanie.

„Każdy fragment rzuca wyzwanie w takiej samej mierze, co tytuł (...). Pisząc z mocą wprost z serca, stylem prostym a równocześnie głębokim, [Catherine] porusza kluczowe tematy Ewangelii (...). To lektura obowiązkowa dla każdego, kto usiłuje w dzisiejszych czasach żyć wartościami, które przekazał nam Jezus Chrystus”.
- Steve Coffey, Book Nook

„Nie ma tu żadnego „rozcieńczania” rewolucyjnego przesłania Ewangelii (...) Książka niesie w sobie niemalże straszne przynaglenie: obecny czas to czas wyboru pomiędzy śmiercią własnego „ja”, otwarciem naszych serc na życie Chrystusa i na ludzi, a śmiercią naszych dusz z powodu samotności, obaw i różnych form „ubóstwiania człowieka”. (...) Wyraża te prawdy ewangeliczne tak żywiołowo i dobitnie, że nabierają one nowego znaczenia, stają się bardziej przejrzyste i głębokie (....). Książka czerpie swoją moc (...) z niezwykłej umiejętności autorki, aby skłonić czytelnika do konfrontacji z sobą samym”.

- Maureen Gorman, St. Anthony Messenger

„Książka wspaniale nadająca się do tego, by brać ją i czytać po kilka stron. Każdy rozdział (...) proponuje jakąś kwestię do duchowej refleksji (...). Każdy, kto stara się przeżywać swoje życie w sposób prawdziwie chrześcijański, odniesie korzyść z Ewangelii bez kompromisu”.
-
O. Daniel A. Hurley, O.F.M., The Cord

„Jak wszystkie dzieła wychodzące spod jej pióra, najnowsza książka Catherine Doherty jest wzruszająco prosta, wypływająca wprost z serca i bardzo mądra (...). Lata całkowitego poświęcenia się ludowi Bożemu, krzyże, które niosła, oraz ogrom łask, jakie otrzymała —wszystko to wywarło piętno na jej pisarskiej twórczości, dodając teraz nową głębię do percepcji, która zawsze była dla niej charakterystyczna (...) [Catherine to] prorok obecnych czasów, którego misję potwierdzają długie lata, spędzone ‘żyjąc Ewangelią bez kompromisu'”.
- S. Marie Emmanuel S.C., Sisters Today

„Jest to książka bardzo praktyczna i bezpośrednia w swoim przekazie, która pozostawia nam niewiele możliwości zasłaniania się uzasadnieniami i wymówkami. To także bardzo dobra pomoc, aby w szczerości spojrzeć na swoje życie i na naszą wierność Ewangelii. Gorąco polecam ją wszystkim chrześcijanom”.
- Sharon Martorana, Charism Canada

„Chrześcijańskie przesłanie jest szczodrze odnoszone do służby we współczesnym społeczeństwie, co czyni [książkę] wymagającą i motywującą lekturą”.

- Today`s Parish

Spis treści
Przedmowa
1. Święta niepewność.
2. Znak miłości
3. Poświęcenie
4. Kościół i odnowa.
5. Wspólnota
6. Nowoczesne społeczeństwo
7. Kultura chrześcijańska
8. Stróż swego brata
9. Ewangelizacja
10. Mosty ekumeniczne.
11. Jedność w Trójcy
12. Sakramenty
13. Odpowiedzialność za powierzone dobra
14. Życie z niebezpieczeństwem
15. Pokonywanie lęku
16. Niestosowanie przemocy.
17. Wiara
18. Nadzieja
19. Miłość.
O Autorce.

opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: duchowość rozważanie Ewangelia uczeń Jezusa radykalizm ewangeliczny rozważania życie ewangelią być uczniem Jezusa

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W