Pismo Święte dla młodych

Biblia dla młodych ciałem i... duchem

Ukazała się wyjątkowa edycja Biblii Tysiąclecia przygotowana dla młodych czytelników. Jednak ma ona także wszelkie cechy Biblii rodzinnej.

Po otworzeniu "Pisma Świętego dla młodych" nie można wyjść z zachwytu... Człowiek otwierający tę Biblię czuje, że za chwilę "wyruszy" w pasjonującą podróż po biblijnym świecie. Pełny tekst Biblii Tysiąclecia urozmaicony został tematycznymi ramkami. W ten oto sposób poznajemy sylwetki ciekawych postaci biblijnych, zapamiętujemy ważne wersety, czy też odkrywamy codzienne życie w starożytności. Dodatkowo pojawia się ramka "Czy wiesz...", która podsuwa interesujące informacje, dzięki którym łatwiej można zrozumieć trudniejszy fragmenty Biblii. Nie zabrakło także zadań praktycznych. Mają one pomóc w zastosowaniu Bożego Słowa w codziennym życiu.

"Pismo Święte dla młodych", inaczej zwane "Biblią z papugą", ukazało się dzięki Wydawnictwu Pallottinum i Rafael. Może być bardzo cennym prezentem (jest miejsce na dedykację) dla młodej, bliskiej sercu osoby w rodzinie, dla kogoś, kto przygotowuje się do bierzmowania, czy też po prostu prezentem bez okazji dla całej rodziny - bo trzeba przyznać, że "Biblia z papugą" ma wszelkie cechy Biblii rodzinnej. Warto ją czytać razem. Cóż piękniejszego nad rodzinne pogłębianie relacji z Panem Bogiem i czerpanie ze Źródła Miłości? Czytanie Pisma Świętego umacnia rodzinę, wskazując na Tego, który wszystko dał i wciąż daje. Pomaga na wspólnej drodze do świętości. Warto więc, aby "Pismo Święte dla młodych" znalazło się w katolickich domach i pomagało rodzicom przy wychowywaniu dzieci w wierze, do czego przecież zobowiązali się na chrzcie świętym swoich dzieci. Warto, aby dzieci dorastały ze Słowem Bożym w sercu. By wyrastały na ludzi dobrych i oddanych Bogu.

Warto także, aby po "Biblię z papugą" sięgnęli katecheci, ewangelizatorzy, księża i polecali ją młodzieży, którą uczą, do której docierać chcą z Dobrą Nowiną. Ta wersja Biblii Tysiąclecia bardzo zachęca do wyruszenia "na przygodę z Panem Bogiem". Polecam! Bo warto zachwycić się Słowem Bożym...

"Pismo Święte dla młodych" można zakupić na stronie Domu Wydawniczego Rafael.

opr. ac/ac

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao