Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Pielgrzymka Benedykta XVI do Polski. 25-28.05.2006
O. Izydor Matuszewski, Generał Zakonu Paulinów

Powitanie Benedykta XVI

26 maja 2006 r.Umiłowany Ojcze Święty!

Z wielkim wzruszeniem, jako Generał Zakonu Paulinów, którzy od ponad 600 lat pełnią straż przy Cudownym: Obrazie Matki Bożej, witam Waszą Świątobliwość w progach Jasnogórskiego Sanktuarium.

Jest dla nas wielkim zaszczytem gościć w Sercu Polski Następcę świętego Piotra Apostoła, bo tam, gdzie jest Piotr, tam jest żywy Kościół.

Wasza Świątobliwość przybywa do Jasnogórskiego Sanktuarium jako drugi w historii Papież i jest to już siódma pielgrzymka Ojca Świętego, który modli się u stóp Jasnogórskiej Matki i Królowej.

Bardzo pragnął przybyć tutaj Paweł VI w 1966 roku, aby razem z całą Polską świętować Tysiąclecie Chrztu Polski, ale nie było mu to dane.

Na Jasnej Górze trwa nieustanna modlitwa za Ojca Świętego. Już od wyboru Jana XXIII odprawiana jest codziennie przed Obrazem Matki Bożej, o godz. 18.30 Msza św. za Następcę Świętego Piotra. Każdego dnia modlimy się też w intencjach Ojca Świętego podczas Apelu Jasnogórskiego, zaś przez cały czas trwania każdej pielgrzymki apostolskiej trwamy na czuwaniu modlitewnym dzień i noc, modląc się o dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej.

Jesteśmy otwarci na Twoje nauczanie, Ojcze Święty, oraz Twój przykład wejścia w postawę zawierzenia Maryi, jakiej uczył nas Jan Paweł II. On umocnił nas w postawie ufności do Matki Bożej, jakiej heroiczny przykład dał Ojciec Augustyn Kordecki, broniąc Jasnej Góry, i do jakiej zachęcał nas Prymas Stefan Wyszyński.

Razem z Tobą, Namiestnikiem Jezusa, pragniemy zawierzyć Maryi siebie oraz Kościół w świecie.

Wasza Świątobliwość przybywa tutaj w Dniu Matki, oddając przez to cześć również wszystkim Matkom ziemskim.

Radujemy się też, że Ojciec Święty będzie przewodniczył nabożeństwu majowemu, tak drogiemu polskiej pobożności maryjnej. Przyjmij, Ojcze Święty, nasz hołd synowskiego oddania. Ze czcią całujemy Twoje dłonie i z całego serca gorąco Cię witamy i pozdrawiamy!

 


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Jasna Góra powitanie podróż do Polski Benedykt XVI
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W