Komunikat w sprawie Kosowa

Komunikat Prezydium KEP w sprawie dramatycznej sytuacji wojennej i trudnego losu tysięcy uchodźców w Kosowie, wydany 6.04.1999

W dniu 6 kwietnia br. w godzinach wieczornych odbyło się zebranie Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Oprócz przeglądu najważniejszych problemów z zakresu życia kościelnego i społecznego w naszej Ojczyźnie, jednym z głównych tematów spotkania była dramatyczna sytuacja w Republice Jugosławii.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski z wielkim bólem przyjmuje napływające wciąż informacje o dziesiątkach tysięcy uchodźców z Kosowa, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swej ziemi. Czystki etniczne, bombardowania i masakry w sposób bolesny dotykają naszych braci w wierze, którzy jako dzieci Boże przynależą do ludów bałkańskich. W obliczu dokonującej się na naszych oczach tragedii nikt nie może pozostać obojętny. Jedna z najsmutniejszych godzin w historii Europy domaga się solidarności duchowej i materialnej wszystkich chrześcijan (Jan Paweł II). Przed nami Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tym dniu przed świątyniami w całej Polsce odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz pomocy ofiarom konfliktu w Kosowie. Niech każdej złożonej przez nas ofierze pienieżnej towarzyszy modlitwa do Boga, Ojca Miłosierdzia, aby Europie, a zwłaszcza cierpiącej ludności Kosowa, zesłał upragniony pokój.

Warszawa, 6 kwietnia 1999 r.

podpisali:
kardynał Józef Glemp, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Prymas Polski
arcybiskup Józef Michalik, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
biskup Piotr Libera, sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski


« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama