Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


XI ZWYCZAJNE ZGROMADZENIE OGÓLNE SYNODU BISKUPÓW (2-23 X 2005 r.)
Bp Bosco Lin Chi-nan
Ordynariusz Tainanu (Tajwan)

Głosić ChrystusaDziś wiara nasza boryka się z bardzo poważnymi problemami zarówno natury wewnętrznej, jak i zewnętrznej, dotyczącymi tak duszpasterstwa, jak i ewangelizacji. Na początku tego trzeciego tysiąclecia musimy z całego serca i ze wszystkich sił dążyć do przezwyciężenia trudności. Papież Jan Paweł II dał nam następujące wskazania:

1. W naszych czasach należy rozbudzić ducha ewangelizacji pogan i głosić im Jezusa Chrystusa — jedynego Zbawcę.

2. Zgromadzony wokół Sakramentu Ołtarza, Kościół może lepiej zrozumieć swoją genezę i misję. Kościół zgromadzony wokół Sakramentu Eucharystii staje się rodziną i Ludem Bożym, staje się jeden, święty, katolicki i apostolski.

Sakrament Eucharystii daje siłę, by wypełniać misję ewangelizacyjną. W tym Roku Eucharystii w tajwańskim Kościele nastąpiło ożywienie kultu eucharystycznego. Służyły temu niedzielne kazania, wystawienia Najświętszego Sakramentu, Godziny Święte itp. Wszystko to rozbudziło nabożeństwo wiernych do Najświętszego Sakramentu i zapał, by głosić Ewangelię bliźnim. Wielu dorosłych przyjęło chrzest. Mamy nadzieję, że zapał ten nie osłabnie z końcem Roku Eucharystii, lecz przeciwnie, jeszcze bardziej się wzmocni.

Eucharystia jest sakramentem jedności i komunii.

Liczba ludności w Chinach ciągle wzrasta i wzrasta też liczba katolików. Jedynym naszym problemem jest brak wolności religijnej w Chinach, co grozi podziałem w Kościele. Musimy się modlić z całego serca, abyśmy stanowili jedno ciało, mieli jednego ducha, zostaliśmy bowiem wezwani do budowania Ciała Jezusa Chrystusa Pana naszego (por. Ef 1).

Eucharystia jest źródłem i szczytem działalności Kościoła oraz życia duchowego wierzących w Chrystusa. Trzeba przekazywać to, co katechizm mówi o Eucharystii, aby wszyscy wierzący w Chrystusa poznali, czym jest zjednoczenie i komunia — więź, która ich łączy z Eucharystią, i wypełniali świętą misję: «Idźcie i głoście Ewangelię», aby osiągnąć cel: jeden pasterz i jedna owczarnia.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Eucharystia ewangelizacja jedność zjednoczenie komunia Chiny głosić Chrystusa kult Eucharystii pobożność eucharystyczna sakrament jedności
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W