Bądźcie świadkami Chrystusa

List do młodzieży zgromadzonej nad Jeziorem Lednickim, 2.06.2005

W dniach 4-5 czerwca odbyło się tradycyjne spotkanie młodzieży nad Jeziorem Lednickim koło Gniezna. Uczestniczyło w nim prawie 200 tys. osób. Benedykt XVI skierował do zgromadzonych list, który odczytał abp Henryk Muszyński.

Jego Ekscelencja

Abp Henryk Muszyński

Metropolita Gnieźnieński

Ekscelencjo,

Drogi Księże Arcybiskupie,

Zostałem poinformowany, że w tych dniach przybędą do Lednicy tysiące młodych ludzi, aby jak co roku w atmosferze żywej modlitwy wspólnie przeżywać tajemnice chrześcijaństwa. Wiem, że mój poprzednik na Stolicy Piotrowej, niezapomniany Jan Paweł II, wiernie towarzyszył tym spotkaniom poprzez przesłania, które nadawały kierunek całorocznej formacji młodzieży w Polsce i w krajach ościennych. Chciałbym, aby ta tradycja papieskiego udziału w lednickich spotkaniach nadal trwała. Dlatego proszę o odczytanie zebranym moich z serca płynących słów:

Drodzy młodzi Przyjaciele,

Wędruję w duchu na lednickie pola, aby dziękować Bogu za Waszą obecność, za Waszą wiarę i pragnienie przeżywania własnej codzienności z Chrystusem. Chcę Wam powiedzieć, że jesteście moją radością i moją nadzieją. Ufam, że niebawem wielu z Was będę mógł spotkać w Kolonii, pośród Waszych rówieśników z całego świata.

Wiem, że w tegorocznej medytacji powracacie do tego szczególnego momentu, jakim w życiu każdego i każdej z Was był chrzest święty. Pragniecie na nowo przeżyć to niepowtarzalne obmycie, które staje się wylaniem Ducha Świętego. Ono oczyszcza z grzechu, przywraca godność dziecka Bożego, naznacza niezatartym znamieniem świętości. To niezmierzony dar Bożej miłości. Niech ten dar nieustannie wzrasta w Was i wydaje owoce wiary, nadziei i miłości.

«Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony» (Mk 16, 16). To Chrystusowe zapewnienie przekazują sobie pokolenia, jako przesłanie nadziei. Święci wszystkich czasów na mocy tego zapewnienia wybierają Chrystusa po to, aby żyć dla Niego i by żyć dla braci. Bądźcie i Wy Jego świadkami. Otwórzcie się na działanie Ducha, który w Was jest, i odważnie nieście światu orędzie o zbawieniu.

Zawierzam Was opiece Maryi, Matki Syna Bożego, i z serca błogosławię: W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Watykan, 2 czerwca 2005 r.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama