Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Podróż apostolska Benedykta XVI na Maltę 17-18.04.2010
Benedykt XVI

Proście Królową Rodzin o opiekę

18 kwietnia 2010 — Floriana. Rozważanie przed modlitwą «Regina caeli»Drodzy bracia i siostry w Chrystusie!

Kiedy składacie dziękczynienie, kiedy chcecie się modlić w szczególnych intencjach i kiedy prosicie niebo o opiekę nad waszymi najbliższymi, zwracacie się zazwyczaj do Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła i naszej Matki. Wiem, że Maltańczycy otaczają szczególnym nabożeństwem Matkę Boga, co wyrażają z wielką żarliwością przed Matką Bożą z Ta' Pinu. Cieszę się, że mogę się modlić przed Jej wizerunkiem, z tej okazji specjalnie przywiezionym z Gozo. Cieszę się także, że mogę Jej ofiarować złotą różę na znak łączącej nas synowskiej miłości do Matki Bożej. Proszę was w sposób szczególny, byście modlili się do Niej jako do Królowej Rodzin, posługując się tytułem, który dodał do Litanii Loretańskiej mój umiłowany poprzednik Papież Jan Paweł ii, wielokrotnie goszczony na tej ziemi. Ofiarowując wam tę pamiątkę mojej wizyty, dziękuję za wszystko, czym mi się odwzajemniliście, zwłaszcza za waszą gorącą pobożność i wspieranie modlitwą mojej posługi Następcy Piotra.

Skierujmy teraz modlitwę do Maryi, Matki Kościoła i Królowej Nieba, pełni radości ze zmartwychwstania Tego, którego Ona nosiła w swoim łonie.

Beatyfikacja w Valladolid

Łączymy się w modlitwie z osobami zgromadzonymi w katedrze w Valladolid w Hiszpanii, gdzie dziś rano odbyła się beatyfikacja Bernarda Franciszka de Hoyosa, kapłana z Towarzystwa Jezusowego. Podziękujmy Bogu za wszystkich świętych mężczyzn i kobiety, którymi obdarował Kościół.

Do pielgrzymów z Włoch

Z radością witam wszystkich pielgrzymów włoskojęzycznych, których zgromadziła tu dzisiaj ta szczęśliwa okazja, zwłaszcza tych, którzy przybyli z Lampedusy i Linosy! Dziękuję wam za przybycie i uczestniczenie w Mszy św. i modlitwie razem z braćmi i siostrami z Malty. Niech Paweł Apostoł, którego rocznicę przybycia na te wyspy obchodzimy, będzie dla was przykładem mocnej i odważnej wiary w obliczu trudności.

Dla was i dla waszych bliskich, którzy zostali w domu, z radością proszę Pana o hojne błogosławieństwo, by okres wielkanocny był szczęśliwy i święty.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja Matka Boża Malta litania loretańska Królowa Rodzin podróż apostolska na Maltę Podróż Benedykta XVI na Maltę
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W