Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Benedykt XVI

Maryi Matce Kościoła zawierzam waszą wspólnotę diecezjalną

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" - 9 października 2011 — Lamezia TermeDrodzy bracia i siostry!

Zbliżając się do zakończenia naszej celebracji eucharystycznej, z synowskim nabożeństwem zwracamy się do Maryi Panny, którą w tym miesiącu — w październiku — czcimy w szczególności pod tytułem Królowej Różańca Świętego. Wiem, że na waszej ziemi jest wiele sanktuariów maryjnych, i cieszy mnie to, że tu, w Kalabrii, żywa jest pobożność ludowa. Zachęcam was do nieustannego jej praktykowania w świetle nauczania Soboru Watykańskiego II, Stolicy Apostolskiej i waszych pasterzy. Maryi gorąco powierzam waszą wspólnotę diecezjalną, aby postępowała zjednoczona w wierze, nadziei i miłości. Matka Kościoła niech wam pomaga zawsze troszczyć się o jedność Kościoła i zaangażowanie misyjne. Niech wspiera kapłanów w ich posłudze, niech pomaga rodzicom i nauczycielom w wykonywaniu zadań wychowawczych, niech pociesza chorych i cierpiących, niech zachowuje w młodych ludziach dusze czyste i wspaniałomyślne. Wzywajmy wstawiennictwa Maryi także w sprawach najpoważniejszych problemów społecznych na tej ziemi i w całej Kalabrii, szczególnie dotyczących pracy, młodzieży i troski o osoby niepełnosprawne, które wymagają coraz większej uwagi ze strony wszystkich, zwłaszcza instytucji. W jedności z waszymi biskupami wzywam zwłaszcza was, wierni świeccy, aby nie zabrakło waszego kompetentnego i odpowiedzialnego wkładu w budowanie dobra wspólnego.

Jak wiecie, dziś po południu udam się do Serra San Bruno, aby odwiedzić klasztor kartuzów. Św.Bruno przybył na tę ziemię dziewięć wieków temu i naznaczył ją głęboko siłą swojej wiary. Niech wiara świętych odnawia świat! Z tą samą wiarą także wy odnawiajcie dzisiaj waszą, naszą umiłowaną Kalabrię!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja różaniec wstawiennictwo Kalabria św. Bruno Lamezia Terme Serra San Bruno

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W