Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Benedykt XVI

Polecajmy opiece Maryi misjonarzy i misjonarki

21 X 2012 — Słowa Ojca Świętego przed modlitwą «Anioł Pański»Drodzy Bracia i Siostry!

Zanim zakończymy tę celebrację eucharystyczną, zwróćmy się do Królowej wszystkich świętych, do Najświętszej Maryi Panny, myśląc o Lourdes, poważnie poszkodowanym z powodu wylania rzeki Gave, która zalała także Grotę Objawień Matki Bożej. Szczególnej opiece Najświętszej Maryi Panny polecamy misjonarzy i misjonarki — kapłanów, zakonników i świeckich — którzy w każdej części świata zasiewają dobre ziarno Ewangelii. Módlmy się również za Synod Biskupów, który w tych tygodniach debatuje nad wyzwaniami nowej ewangelizacji dla przekazywania chrześcijańskiej wiary.

Następnie Papież pozdrowił pielgrzymów przybyłych na kanonizację w językach francuskim, angielskim, niemieckim i włoskim; po polsku powiedział:

Pozdrawiam serdecznie Polaków. Nowi święci wprowadzają nas dzisiaj w Tydzień Misyjny. W sposób szczególny duchowo i materialnie będziemy wspierać tych, którzy głoszą Chrystusa na różnych kontynentach. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przez Papieskie Dzieła Misyjne otaczają opieką misje na całym świecie. Niech Rok Wiary rozpali na nowo w Polsce misyjny zapał duchowieństwa i wiernych świeckich! Z serca wszystkim błogosławię.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: misje Maryja kanonizacja Synod Biskupów misjonarz Królowa Wszystkich Świętych
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W