Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


WIZYTA DUSZPASTERSKA BENEDYKTA XVI W AREZZO I SANSEPOLCRO 13 maja 2012 r.


Benedykt XVI

Nie należy ulegać pokusie zniechęcenia

«Regina caeli» w «Parco della Fortezza»Drodzy bracia i siostry!

W godzinie modlitwy maryjnej, na koniec tej celebracji liturgicznej, jesteśmy wszyscy wezwani, by udać się duchowo przed przechowywany w katedrze wizerunek Matki Bożej Pocieszenia.

Najświętsza Maryja, jako Matka Kościoła, chce zawsze pocieszać swe dzieci w chwilach poważnych trudności i cierpienia. To miasto doświadczało wielokrotnie Jej macierzyńskiej pomocy. Dlatego także dzisiaj zawierzamy Jej wstawiennictwu wszystkie osoby i rodziny z waszej wspólnoty, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji.

Równocześnie prosimy Boga przez Maryję o umocnienie moralne, aby wspólnota w Arezzo i całe Włochy nie ulegały pokusie zniechęcenia i mocne wielką tradycją humanistyczną, zdecydowanie podjęły drogę odnowy duchowej i etycznej, jedynej, która może doprowadzić do prawdziwej poprawy życia społecznego i obywatelskiego. W to każdy może i powinien wnieść swój wkład.

O Maryjo, Matko Boża Pocieszenia, módl się za nami!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: humanizm zniechęcenie wstawiennictwo dobro wspólne Maryja Matka Kościoła Arezzo
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W