Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


PODRÓŻ APOSTOLSKA BENEDYKTA XVI DO BENINU 18-20 listopada 2011 r.
Benedykt XVI

Módlmy się do Maryi za Afrykę i cały świat

20 XI 2011 — Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański» po Mszy św. na stadionie w KotonuDrodzy bracia i siostry!

Na zakończenie tej uroczystej liturgii eucharystycznej, zjednoczeni przez Chrystusa, zwracamy się z ufnością do Jego Matki w modlitwie Anioł Pański. Po przekazaniu wam adhortacji apostolskiej Africae munus pragnę nowy etap otwierający się przed Kościołem na tym kontynencie powierzyć Maryi Dziewicy, Pani Afryki, aby miała w swej opiece przyszłość ewangelizacji całej Afryki, a zwłaszcza na ziemi benińskiej.

Maryja z radością przyjęła wezwanie Pana, aby stać się Matką Jezusa. Niech nas uczy odpowiadania na misję, jaką Bóg nam dziś powierza! Maryja jest kobietą z naszej ziemi, która otrzymała przywilej wydania na świat Zbawiciela świata. Któż lepiej niż Ona zna wartość i piękno życia ludzkiego? Niech nigdy nie ustaje nasz zachwyt nad darem życia! Któż lepiej niż Ona zna nasze potrzeby, mężczyzn i kobiet pielgrzymujących jeszcze na ziemi? Zjednoczona ze swym ukrzyżowanym Synem u stóp krzyża, jest Ona Matką nadziei. Ta nadzieja pozwala nam żyć na co dzień z mocą, którą daje prawda ukazana przez Jezusa.

Drodzy bracia i siostry z Afryki, ziemi gościnnej dla Świętej Rodziny, nadal kultywujcie chrześcijańskie wartości rodzinne. Gdy wiele rodzin jest podzielonych, wygnanych, pogrążonych w żałobie z powodu niekończących się konfliktów, bądźcie twórcami pojednania i nadziei. Obyście zawsze trwali w radości wraz z Maryją Dziewicą, śpiewającą Magnificat. Niech ta radość będzie w sercu waszych rodzin i waszych krajów!

Słowami modlitwy Anioł Pański zwracamy się teraz do naszej ukochanej Matki. Powierzmy Jej intencje, które nosimy w naszych sercach, i módlmy się do Niej za Afrykę i cały świat.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: życie Afryka powołanie rodzina obrona życia Benin podróż Benedykta XVI do Beninu wezwanie Boga
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W