Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Podróż apostolska Benedykta XVI do Wielkiej Brytanii 16-19.09.2010
Benedykt XVI

Nabożeństwo kard. Newmana do Maryi

Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański». 19 września 2010 — Birmingham

Drodzy bracia i siostry w Chrystusie!

Z radością przekazuję pozdrowienia mieszkańcom Sewilli, gdzie wczoraj odbyła się beatyfikacja m. Marii de la Purísima de la Cruz. Niech bł. Maria natchnie młode kobiety do naśladowania jej bezgranicznej miłości do Boga i bliźniego.

Gdy bł. John Henry Newman zamieszkał w Birminghamie, nazwał swój pierwszy dom «Maryvale». Założone przez niego oratorium jest poświęcone Niepokalanemu Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, a uniwersytet katolicki Irlandii oddał pod opiekę Maryi Sedes Sapientiae. Żył swoją posługą kapłańską w duchu synowskiego nabożeństwa do Matki Bożej na różne sposoby. Gdy rozważał Jej rolę w objawianiu się Bożego planu naszego zbawienia, wzruszenie podyktowało mu takie słowa: «Któż może opisać świętość i doskonałość Tej, która została wybrana na Matkę Chrystusa? Jakież posiadała dary, skoro została wybrana na jedyną na ziemi krewną Syna Bożego, jedyną, którą natura nakazywała Mu czcić i otaczać opieką; jedyną, której zadaniem było dać Mu wiedzę i wychowanie, codziennie pouczać Go, gdy wzrastał w mądrości i latach?» (Parochial and Plain Sermons, II, 131-2). Właśnie z uwagi na tę obfitość darów łaski czcimy Ją, a ze względu na bliskość z Boskim Synem w sposób naturalny do Niej się zwracamy o wstawiennictwo, przedstawiając własne potrzeby i potrzeby całego świata. Słowami modlitwy Anioł Pański zwracamy się teraz do naszej Błogosławionej Matki i z serca powierzamy Jej nasze intencje.

 Msza beatyfikacyjna

opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja Matka Boża Wielka Brytania beatyfikacja Anglia John Henry Newman Podróż Benedykta XVI do Anglii Birmingham podróż apostolska do Wielkiej Brytanii pielgrzymka do Wielkiej Brytanii
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W