Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


BENEDYKT XVI W MEDIOLANIE NA ŚWIATOWYM SPOTKANIU RODZIN (1-3 CZERWCA 2012 R.)


Benedykt XVI

Następne spotkanie odbędzie się w Filadelfii

3 VI 2012 — «Anioł Pański» po Mszy św.Drodzy bracia i siostry!

Brak mi słów, aby podziękować za to Boże święto, za tę komunię rodziny Bożej, którą jesteśmy. Na zakończenie tej celebracji składam wielkie dzięki Bogu za to, że umożliwił nam to wspaniałe doświadczenie Kościoła. Ze swej strony wyrażam serdeczną wdzięczność wszystkim, którzy pracowali na rzecz tego spotkania, najpierw kard. Enniowi Antonellemu, przewodniczącemu Papieskiej Rady ds. Rodziny — dziękuję Eminencji!, i kard. Angelowi Scoli, arcybiskupowi Mediolanu — dzięki! Dziękuję również za tę piękną świątynię Bożą, którą nam udostępnił. Dziękuję wszystkim odpowiedzialnym za organizację i wolontariuszom. I z radością ogłaszam, że następne Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w 2015 r. w Filadelfii, w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Pozdrawiam arcybiskupa Filadelfii Charlesa Chaputa i już teraz dziękuję za wyrażoną zgodę.

po polsku:

Pozdrawiam serdecznie polskie rodziny obecne tu w Mediolanie i te, które łączą się z nami przez środki przekazu. Niech podjęte tutaj kwestie: «Rodzina, praca, świętowanie», umocnią was w miłości, wierności i uczciwości małżeńskiej, zachęcą młodych, by pragnęli bardziej «być» aniżeli «mieć», pomogą wszystkim przeżywać niedzielę jako spotkanie z Chrystusem w radości rodzinnego świętowania. Na następne Światowe Spotkanie Rodzin zapraszam was do Filadelfii w Stanach Zjednoczonych — jeśli Bóg pozwoli — za trzy lata. Wasze rodziny zawierzam Maryi, Królowej Rodzin.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: rodzina Filadelfia Mediolan Światowe Spotkanie Rodzin Charles Chaput
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W