Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Wizyta duszpasterska Ojca Świętego w Diecezji San Marino-Montefeltro (19 czerwca 2011 r.)
Benedykt XVI

Należy przyjmować uchodźców
i zapewniać im godne warunki życia

Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański» na zakończenie Mszy św.Drodzy bracia i siostry!

Zbliżamy się do zakończenia tej celebracji eucharystycznej w samo południe — w porze, kiedy zazwyczaj zwracamy się w modlitwie do Maryi Panny. Również na tej ziemi nasza Najświętsza Matka czczona jest w różnych sanktuariach — dawnych i współczesnych. Jej zawierzam was wszystkich oraz całą ludność San Marino i Montefeltro, a zwłaszcza osoby cierpiące fizycznie i duchowo. Ze szczególną wdzięcznością myślę w tym momencie o tych wszystkich, którzy brali udział w przygotowaniach i organizacji tej mojej wizyty. Z serca dziękuję!

Z radością przypominam, że właśnie dzisiaj w Dax, we Francji, zostaje ogłoszona błogosławioną s.Małgorzata Rutan ze zgromadzenia sióstr miłosierdzia. W drugiej połowie XVIII w. pracowała ona z wielkim zaangażowaniem w szpitalu w Dax, ale w okresie tragicznych prześladowań, jakie nastąpiły po rewolucji, została skazana na śmierć za swoją wiarę katolicką i za wierność Kościołowi.

(po francusku:) Uczestniczę duchowo w radości sióstr miłosierdzia i wszystkich wiernych, którzy w Dax biorą udział w beatyfikacji s. Małgorzaty Rutan, jaśniejącego świadka Chrystusowej miłości do ubogich.

Na zakończenie pragnę przypomnieć, że jutro przypada Światowy Dzień Uchodźcy. W tym roku w związku z tą okolicznością obchodzimy 60.rocznicę uchwalenia międzynarodowej konwencji, chroniącej tych, którzy są prześladowani i zmuszeni do ucieczki ze swoich krajów. Toteż zachęcam władze cywilne i wszystkich ludzi dobrej woli, aby przyjmowali uchodźców, oczekujących na możliwość swobodnego i bezpiecznego powrotu do swej ojczyzny, i zapewnili im godne warunki życia.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Emigranci uchodźcy Włochy Światowy Dzień Uchodźcy Małgorzata Rutan San Marino
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W