Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


V Światowe Spotkanie Rodzin z Ojcem Świętym. Walencja, 8-9 lipca 2006 r.
Benedykt XVI

Wszystkim dziękuję za piękne spotkanie

Przemówienie pożegnalne Ojca Świętego na lotnisku 9 lipca 2006W przemówieniu wygłoszonym podczas ceremonii pożegnalnej na lotnisku przed opuszczeniem Walencji, Benedykt XVI jeszcze raz podkreślił, «że przymierze małżeńskie, którym mężczyzna i kobieta wiążą się na zawsze, jest wielkim dobrem dla całej ludzkości».

Wasze Wysokości, Panie Premierze, szanowni Przedstawiciele Władz państwowych, Księża Kardynałowie, Bracia w biskupstwie, drodzy Bracia i Siostry!

1. Kończąc miłą wizytę w Walencji z okazji V Światowego Spotkania Rodzin, uprzejmie dziękuję Ich Wysokościom królowi i królowej Hiszpanii, władzom państwowym, władzom miasta i prowincji, a także księdzu arcybiskupowi i wam wszystkim za życzliwą gościnność, jakiej doznałem, i za miłość, którą okazywaliście mi w każdym momencie pobytu na tym kwitnącym wschodnim wybrzeżu.

2. Ufam, że dzięki pomocy Najwyższego i matczynej opiece Najświętszej Maryi Panny echo tego spotkania nadal będzie się rozchodzić niczym radosna pieśń miłości, życia i wiary w rodzinach, pomagając dzisiejszemu światu zrozumieć, że przymierze małżeńskie, którym mężczyzna i kobieta wiążą się na zawsze, jest wielkim dobrem dla całej ludzkości.

3. Dziękuję wam, że jesteście tutaj. Przybyliście ze wszystkich kontynentów, za cenę licznych wyrzeczeń, które ofiarowaliście Panu. Zachowuję was w moim sercu. A moje uczucia łączą się z modlitwą, aby Najwyższy błogosławił wam, dziś i zawsze.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: wiara kobieta rodzina małżeństwo mężczyzna Hiszpania Walencja Światowe Spotkanie Rodzin przekazywanie wiary
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W