Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Benedykt XVI

W trosce o kulturę chrześcijańską

8 IV 2006 — Audiencja papieska dla delegacji Wydawnictwa ZnakW sobotę 8 kwietnia w Sali Klementyńskiej Benedykt XVI przyjął na audiencji delegację Wydawnictwa Znak, która przybyła z pielgrzymką do grobu Sługi Bożego Jana Pawła II. W słowie powitalnym prezes Znaku Henryk Woźniakowski wspomniał o związkach wydawnictwa z Janem Pawłem II, a obecnie z jego następcą. Ojciec Święty w przemówieniu podkreślił, że Sługa Boży «już jako biskup krakowski otaczał Znak szczególną troską. Pozostał wierny temu środowisku również wtedy, gdy Opatrzność Boża powołała go na Stolicę Piotrową. Zawsze cenił aktywny udział ludzi świeckich w życiu Kościoła i wspierał ich cenne inicjatywy».

Drodzy Państwo!

Bardzo dziękuję za przybycie i za słowa, jakie zostały przed chwilą wypowiedziane. Wspominam nasze poprzednie spotkania i cieszę się, że mogę was tutaj gościć.

Reprezentujecie środowisko, jakie od lat istnieje wokół Wydawnictwa Znak. Wiem, że środowisko to nie ogranicza się tylko do działalności związanej z publikacją książek, ale angażuje się w promocję szeroko pojmowanej kultury chrześcijańskiej, a także podejmuje dzieła charytatywne. To cenny wkład w duchowe oblicze Krakowa, Polski i Kościoła.

Chcę skorzystać z tej sposobności, aby podziękować waszemu wydawnictwu za publikację w języku polskim moich książek. Jestem wdzięczny za staranność, z jaką te pozycje zostały przygotowane do druku.

Przybyliście do Rzymu w związku z rocznicą śmierci mojego wielkiego poprzednika Jana Pawła II. Wiem, że już jako biskup krakowski otaczał Znak szczególną troską. Pozostał wierny temu środowisku również wtedy, gdy Opatrzność Boża powołała go na Stolicę Piotrową. Zawsze cenił aktywny udział ludzi świeckich w życiu Kościoła i wspierał ich cenne inicjatywy. Nie przypadkiem właśnie waszemu wydawnictwu powierzył swoją ostatnią książkę pod tytułem Pamięć i tożsamość. Z wdzięcznością przyjął jej pierwsze egzemplarze, podczas gdy przebywał w Poliklinice Gemellego, krótko przed swoim odejściem do domu Ojca. Wierzę, że ten jego patronat nadal będzie trwał, i że będzie wypraszał wam Boże błogosławieństwo i łaski. Was zaś proszę, abyście ze względu na jego pamięć pozostali wierni Chrystusowi i Kościołowi, i by nie gasł wasz zapał do szerzenia kultury opartej na ponadczasowych wartościach.

Raz jeszcze dziękuję wam za przybycie i serdecznie wam błogosławię, w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: kultura Jan Paweł II znak Watykan wydawnictwo publikacja grób papieża grób Jana Pawła II
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W