Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Pielgrzymka Benedykta XVI do Ziemi Świętej 8-15 maja 2009
Benedykt XVI

Nie ustawajcie w modlitwie o pokój

12 maja 2009 — Jerozolima. Wizyta w konkatedrze łacińskiejDziękuję Wielce Błogosławionemu za słowa powitania. Pozdrawiam także patriarchę seniora i obu życzę wszystkiego najlepszego oraz zapewniam o modlitwie.

Drodzy bracia i siostry w Chrystusie, jestem szczęśliwy, że jestem dzisiaj z wami w tej konkatedrze, gdzie jak przed wiekami, od pierwszych dni Kościoła, wciąż gromadzi się wspólnota chrześcijańska Jerozolimy. Tutaj, w tym mieście św. Piotr po raz pierwszy głosił Dobrą Nowinę Jezusa Chrystusa w dniu Pięćdziesiątnicy, kiedy około trzech tysięcy osób przyłączyło się do uczniów. Tutaj też pierwsi chrześcijanie «trwali (...) w nauce Apostołów i we wspólnocie, w łamaniu chleba i w modlitwach» (Dz 2, 42). Z Jerozolimy Ewangelia rozprzestrzeniła się «na całą ziemię i aż po krańce świata» (Ps 19 [18], 5), a przez cały czas misyjny trud Kościoła wspierali swoimi modlitwami wierni, zgromadzeni wokół ołtarza, proszący o moc Ducha Świętego, by towarzyszyła dziełu przepowiadania.

Dzieło ewangelizacji wspierają przede wszystkim modlitwy tych, których powołaniem jest, według słów św. Teresy z Lisieux: być «miłością w samym sercu Kościoła» (por. List do Siostry Marii od Najświętszego Serca). Pragnę wyrazić szczególne uznanie za ukryty apostolat obecnym tu siostrom ze zgromadzeń kontemplacyjnych i podziękować im za wielkoduszne poświęcenie życia modlitwie i wyrzeczeniom. Jestem szczególnie wdzięczny za wasze modlitwy w intencji mojej posługi dla Kościoła powszechnego i proszę was, byście nadal polecały Panu moją służbę ludowi Bożemu na całym świecie. Kieruję także do was słowa Psalmisty: «Proście o pokój dla Jeruzalem» (Ps 122 [121], 6), módlcie się nieustannie, aby zakończył się konflikt, który przyniósł tyle cierpień ludziom na tej ziemi. A teraz udzielam wam mojego błogosławieństwa.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa ewangelizacja apostołowie Izrael św. Piotr Ziemia Święta Bliski Wschód podróż Benedykta XVI do Ziemi Świętej katedra łacińska
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W