Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Papież Franciszek

Dzieci dobrego Ojca

5 VIII 2014 — Homilia podczas Nieszporów dla niemieckich ministrantówPoniżej zamieszczamy homilię wygłoszoną przez Papieża Franciszka podczas Nieszporów, które odprawił na placu św. Piotra na początku spotkania z niemieckimi ministrantami.

Słowa św. Pawła z Listu do Galatów, których wysłuchaliśmy przed chwilą, przyciągają naszą uwagę. Czas się wypełnił — mówi Paweł. Teraz Bóg urzeczywistnia swoje ostateczne dzieło. To, co On zawsze chciał powiedzieć ludziom — a czynił to za pośrednictwem proroków — teraz ukazuje poprzez wyraźny znak. Bóg pokazuje nam, że jest dobrym Ojcem. A w jaki sposób to czyni? Jak to robi? Czyni to przez wcielenie Jego Syna, który staje się podobnym do nas. Za pośrednictwem tego konkretnego człowieka o imieniu Jezus możemy zrozumieć, czego tak naprawdę chce Bóg. On chce, by ludzie byli wolni, by czuli, że zawsze są chronieni jako dzieci dobrego Ojca. Aby zrealizować ten zamysł, Bóg potrzebuje tylko jednej osoby. Potrzebuje jednej kobiety, jednej matki, który wydałaby na świat Syna. Jest nią Maryja Dziewica, której oddajemy cześć w czasie tych Nieszporów. Maryja była zupełnie wolna. W swej wolności powiedziała «tak». Uczyniła dobro, które trwa na zawsze. W ten sposób służyła Bogu i ludziom. Ona służyła Bogu i ludziom. Idźmy za Jej przykładem, jeśli chcemy wiedzieć, czego Bóg oczekuje od nas, swoich dzieci.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: zbawienie wolność Maryja Jezus Chrystus Bóg Ojciec ministrant ministranci Objawienie Boże
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W