Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Nadzwyczajny Jubileusz Miłosierdzia

Papież Franciszek

Walczmy z niewolniczą pracą dzieci

12.06.2016

Na zakończenie Mszy św. Papież odmówił z wiernymi modlitwę «Anioł Pański», którą poprzedził następującymi słowami:

Drodzy Bracia i Siostry!

Wczoraj w Vercelli został ogłoszony błogosławionym ks. Jakub Abbondo, który żył w XVIII w.; był rozmiłowany w Bogu, wykształcony, zawsze dyspozycyjny dla swoich parafian. Łączymy się w radości i dziękczynieniu z diecezją Vercelli, a także z diecezją Monreale, gdzie dzisiaj jest beatyfikowana s. Karolina Santocanale, założycielka Zgromadzenia Sióstr Kapucynek Niepokalanej z Lourdes. Urodziła się w szlacheckiej rodzinie w Palermo, wyrzekła się wygód i stała się ubogą pośród ubogich. Od Chrystusa, szczególnie w Eucharystii, czerpała siłę do swojego macierzyństwa duchowego i czułości wobec najsłabszych.

W kontekście Jubileuszu Chorych odbyła się w minionych dniach w Rzymie międzynarodowa konferencja poświęcona opiece nad osobami cierpiącymi na chorobę Hansena. Z wdzięcznością pozdrawiam jej organizatorów i uczestników, życząc owocnego angażowania się w walkę z trądem.

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Walki z Pracą Dzieci. Wszyscy razem ponówmy wysiłki na rzecz usunięcia przyczyn tego współczesnego niewolnictwa, pozbawiającego miliony dzieci niektórych podstawowych praw i narażającego je na poważne niebezpieczeństwa. Dzisiaj jest na świecie bardzo wiele dzieci, które są niewolnikami!

Pozdrawiam serdecznie wszystkich pielgrzymów, przybyłych z Włoch i z różnych krajów z okazji tego jubileuszowego dnia. Dziękuję przede wszystkim wam, którzy zechcieliście być obecni pomimo stanu choroby lub niepełnosprawności. Serdecznie dziękuję również lekarzom i pracownikom służby zdrowia, którzy w «punktach zdrowia» zorganizowanych przy czterech bazylikach papieskich, wykonują badania specjalistyczne setkom osób mieszkającym na obrzeżach Rzymu. Bardzo dziękuję wam wszystkim!

Niech Dziewica Maryja, do której teraz zwracamy się w modlitwie, towarzyszy nam zawsze na naszej drodze.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: chory dzieci trąd choroba Hansena wykorzystanie praca niewolnicza Jubileusz Miłosierdzia Jakub Abbondo Karolina Santocantale
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W