Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Dzień Maryjny w Roku Wiary
Papież Franciszek

Zawsze bądźcie misjonarzami Ewangelii

13 X 2013 — Słowo Ojca Świętego przed modlitwą «Anioł Pański»


Drodzy Bracia i Siostry!

Dziś w Tarragonie w Hiszpanii zostaje ogłoszonych błogosławionymi około pięciuset męczenników, zabitych za wiarę podczas hiszpańskiej wojny domowej w latach trzydziestych minionego wieku.

Wysławiajmy Pana za tych odważnych Jego świadków, a za ich wstawiennictwem błagajmy Go o uwolnienie świata od wszelkiej przemocy. Dziękuję wam wszystkim, którzy licznie przybyliście z Rzymu, z Włoch i z wielu stron świata na to święto wiary poświęcone Maryi, naszej Matce.

Serdecznie pozdrawiam grupę Panamczyków, którzy spotykają się dzisiaj w Rzymie, i powierzam ich opiece Matki Bożej z Antigui, niebiańskiej Patronki tego umiłowanego narodu. (...)

Pozdrawiam młodzież Rzymu, która w minionych dniach zaangażowała się w misję «Jezus w centrum»; zawsze bądźcie misjonarzami Ewangelii, każdego dnia i w każdym miejscu! Kieruję też pozdrowienie do więźniów z zakładu karnego w Castrovillari . A teraz odmówmy wspólnie Anioł Pański: Angelus Domini...

Życzę wam dobrej niedzieli i dobrego obiadu. Do widzenia!

Zobacz też: Akt zawierzenia ludzkości Matce Bożej Fatimskiej


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Matka Boża Fatimska Maryja męczennicy hiszpańska wojna domowa Tarragona

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W