Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


WIZYTA PAPIEŻA W CAGLIARI NA SARDYNII 22 września 2013 r.
Papież Franciszek

Sardynia jest silnie związana z Maryją

Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański» 22.09.2013Drodzy Bracia i Siostry!

Zanim zakończymy tę celebrację eucharystyczną, pozdrawiam was serdecznie, zwłaszcza moich współbraci, biskupów Sardynii, którym dziękuję. Tutaj, u stóp Matki Bożej, chciałbym podziękować wszystkim i każdemu z osobna, drodzy wierni, księża, zakonnicy i zakonnice, przedstawiciele władz, a w sposób szczególny tym, którzy pomogli zorganizować tę wizytę. Przede wszystkim chcę was zawierzyć Maryi, Matce Bożej z Bonarii. Ale w tej chwili myślę o wszystkich licznych sanktuariach maryjnych na Sardynii: wasza ziemia jest silnie związana z Maryją. Jest to więź, którą wyrażacie w swej pobożności i w swej kulturze. Bądźcie zawsze prawdziwymi dziećmi Maryi i Kościoła i ukazujcie to swoim życiem, idąc za przykładem świętych!

W związku z tym pamiętajmy, że wczoraj w Bergamo został ogłoszony błogosławionym Tomasz Acerbis z Olery, brat kapucyn, który żył na przełomie XVI i XVII w. Dziękujemy za tego świadka pokory i miłości Chrystusa!

A teraz odmówmy wspólnie modlitwę Anioł Pański.

Po modlitwie maryjnej Papież powiedział:

Życzę wam dobrej niedzieli i dobrego obiadu!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja sanktuarium Sardynia Bonaria wizyta na Sardynii Tomasz Acerbis z Olery
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W