Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Papież Franciszek

Z wdzięcznością myślimy o misjonarzach

24 XI 2013 — Słowa Papieża przed modlitwą «Anioł Pański»Zanim zakończę tę Mszę św., pragnę pozdrowić wszystkich pielgrzymów, rodziny, grupy parafialne, członków stowarzyszeń i ruchów, przybyłych z wielu krajów. Pozdrawiam uczestników Krajowego Kongresu Miłosierdzia; pozdrawiam wspólnotę ukraińską, wspominającą 80. rocznicę spowodowanego przez sowiecki reżim Hołodomoru — Wielkiego Głodu, który pochłonął miliony ofiar.

W tym dniu nasza wdzięczna myśl kieruje się ku misj0narzom, którzy na przestrzeni wieków głosili Ewangelię i zasiewali ziarno wiary w wielu częściach świata; wśród nich był bł. Juniper Serra, hiszpański misjonarz franciszkański, którego 300.rocznica urodzin przypada obecnie.

Nie mogę na zakończenie nie wspomnieć tych wszystkich, którzy pracowali, żeby mógł się odbywać ten Rok Wiary. Abpa Rina Fisichellę, który był przewodnikiem na tej drodze: jemu i wszystkim jego współpracownikom bardzo dziękuję, z serca. Dziękuję bardzo!

Teraz odmówmy razem Anioł Pański. W tej modlitwie upraszajmy Maryję o opiekę szczególnie dla naszych braci i naszych sióstr, prześladowanych z powodu ich wiary, a są oni liczni!

Po modlitwie maryjnej Ojciec Święty powiedział:

Dziękuję wam za obecność na tej koncelebracji. Życzę wam dobrej niedzieli i dobrego obiadu.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: misje Ukraina misjonarz rok wiary Wielki Głód Juniper Serra

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W