Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Słowa po modlitwie "Anioł Pański" w Domu Miłosiernego Samarytanina - ŚDM Panama 2019, 27.01.2019

Papież Franciszek

Ból z powodu dramatycznych wydarzeń na świecie

Ból z powodu dramatycznych wydarzeń na świecie - foto
Autor/źródło: Pixabay, jeanmanzano

Papież Franciszek w Panamie. 34. Światowy Dzień Młodzieży

27 I 2019 — Słowa po modlitwie «Anioł Pański» w Domu Miłosiernego Samarytanina

Drodzy Bracia i Siostry!

Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Musimy pielęgnować pamięć o przeszłości, o minionych tragediach i uczyć się z czarnych kart historii, aby nigdy ponownie nie popełnić tych samych błędów. Nieustannie starajmy się umacniać sprawiedliwość, budować harmonię i wspierać integrację, aby być narzędziami pokoju i budowniczymi lepszego świata.

Pragnę wyrazić ból z powodu tragedii, które nawiedziły stan Minas Gerais w Brazylii i stan Hidalgo w Meksyku. Polecam Bożemu miłosierdziu wszystkie ofiary, a jednocześnie modlę się za rannych i wyrażam moje serdeczne uczucia i bliskość duchową ich rodzinom i wszystkim mieszkańcom.

Tutaj, w Panamie, dużo myślałem o narodzie wenezuelskim, z którym w tych dniach czuję się szczególnie zjednoczony. W obliczu poważnej sytuacji, w jakiej żyje, proszę Pana, aby poszukiwano i znaleziono sprawiedliwe i pokojowe rozwiązanie pozwalające przezwyciężyć kryzys, w poszanowaniu praw człowieka i mając na celu wyłącznie dobro wszystkich mieszkańców kraju. Wzywam was do modlitwy, prosząc o wstawiennictwo Matkę Bożą z Coromoto, Patronkę Wenezueli.

Chrystusowi i Dziewicy Maryi powierzamy również ofiary ataku terrorystycznego, do którego doszło w tę niedzielę w katedrze w Polo na Filipinach, podczas gdy celebrowana była Eucharystia. Potwierdzam, że bardzo stanowczo potępiam ten akt przemocy, który na nowo pogrążył w żałobie tę wspólnotę chrześcijańską i modlę się za zmarłych i rannych. Niech Pan, Książę Pokoju, nawraca serca ludzi przemocy i udzieli mieszkańcom tego regionu pokojowego współistnienia.

A dzisiaj, w ostatnim dniu Światowego Dnia Młodzieży, jako ofiarę Mszy św. przyniesiono mi listę dwudziestu młodych ludzi — którym nie było dane zobaczyć obchodów Dnia Młodzieży za pośrednictwem telewizji, radia — młodych alumnów Szkoły Kadetów Policji «Generale Francisco de Paula Santander» w Kolumbii, zabitych przez terrorystyczną nienawiść. Ci młodzi ludzie byli ofiarą Mszy św., i wspominając ich, pozwalam sobie podczas tego spotkania na modlitwie Anioł Pański wymienić ich nazwiska. Niech każdy w swoim sercu, jeśli nie na głos, to w swoim sercu, wypowie słowo, którego zazwyczaj używa się w tych instytucjach, gdy wymawia się imię osoby zmarłej: «obecny». Niech będą obecni przed Bogiem. Kadet Luis Alfonso Mosquera Murillo; kadet Oscár Javier Saavedra Camacho; kadet Jonathan Efraín Suescón García; kadet Manjardez Contreras Juan Felipe; kadet Juan Diego Ayala Anzola; kadet Juan David Rodas Agudelo; kadet Diego Alejandro Pérez Alarcón; kadet Jonathan Ainer León Torres; kadet Alán Paul Bayona Barreto; kadet Diego Alejandro Molina Peláez; kadet Carlos Daniel Campana Huertas; kadet Diego Fernando Martínez Galvéz; kadet Juan Esteban Marulanda Orozco; kadet César Alberto Ojeda Gómez; kadet Cristian Fabián González Portilla; kadet Fernando Alonso Iriarte Agresoth; kadet Ercia Sofía Chico Vallejo; kadet Cristian Camilo Maquilón Martínez; kadet Steven Rolando Prada Riano; kadet Iván René Munóz Parra. Prosimy Cię, Panie, udziel im pokoju, a także obdarz pokojem naród kolumbijski. Amen.

[Błogosławieństwo]

Jeszcze raz dziękuję za to, co tutaj robicie. Jest to wspaniałe, bardzo piękne. Niech Bóg was błogosławi i módlcie się za mnie. Dziękuję!

opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój terroryzm holokaust Filipiny Kolumbia Panama Wenezuela ŚDM
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W