Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Papież Franciszek

Maryja uczy nas, co znaczy żyć w Duchu Świętym

Rozważanie przed modlitwą „Regina Cœli”, 28 kwietnia 2013Zanim zakończymy tę Mszę św., chciałbym zawierzyć Matce Bożej tych, którzy otrzymali sakrament bierzmowania, i was wszystkich. Maryja Panna uczy nas, co znaczy żyć w Duchu Świętym i co znaczy przyjąć nowość Boga w naszym życiu. Poczęła Ona Jezusa za sprawą Ducha Świętego, i każdy chrześcijanin, każdy z nas jest wezwany do przyjęcia Słowa Bożego, do przyjęcia Jezusa w swoim wnętrzu, a potem niesienia Go wszystkim. Maryja wzywała Ducha Świętego wraz z apostołami w Wieczerniku: my także za każdym razem, kiedy gromadzimy się na modlitwie, jesteśmy umacniani duchową obecnością Matki Jezusa, abyśmy mogli otrzymać dar Ducha i mieć siłę do dawania świadectwa o Jezusie zmartwychwstałym. Mówię to szczególnie do was, którzy otrzymaliście dzisiaj sakrament bierzmowania: niech Maryja pomaga wam bacznie słuchać tego, czego domaga się od was Pan, i zawsze żyć i podążać zgodnie z Duchem Świętym!

Chciałbym także serdecznie powitać wszystkich obecnych pielgrzymów, przybyłych z wielu krajów. Witam szczególnie młodzież, przygotowującą się do bierzmowania, dużą grupę prowadzoną przez Siostry Miłosierdzia, wiernych z niektórych polskich parafii oraz z Bisignano, jak również Katholische Akademische Verbindung Capitolina.

Módlmy się za ofiary tragedii w Bangladeszu

W tej chwili, chwili szczególnej, chciałbym wznieść modlitwę za liczne ofiary tragicznego zawalenia się fabryki w Bangladeszu. Składam wyrazy solidarności i głębokiego współczucia rodzinom opłakującym swoich bliskich i z głębi serca stanowczo apeluję, aby zawsze chroniono godność i bezpieczeństwo pracownika.

A teraz, w świetle Wielkanocy, które jest owocem Ducha Świętego, módlmy się wspólnie do Matki Pana.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja Duch Święty wieczernik życie chrześcijańskie Bangladesz

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W