Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Papież Franciszek

Módlmy się o pokój w Syrii i na Bliskim Wschodzie

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" 29 września 2013Na zakończenie Mszy św. dla katechetów Papież Franciszek odmówił z wiernymi modlitwę , którą poprzedził następującymi słowami:

Drodzy Bracia i Siostry!

Przed zakończeniem tej Mszy św. chciałbym pozdrowić was wszystkich i podziękować wam za udział, zwłaszcza katechetom przybyłym z wielu części świata.

Szczególne pozdrowienia kieruję do mojego brata, Jego Świątobliwości Jana X, greckoprawosławnego patriarchy Antiochii i całego Wschodu. Jego obecność zachęca nas, abyśmy dalej modlili się o pokój w Syrii i na Bliskim Wschodzie.

Pozdrawiam pielgrzymów, którzy przybyli konno z Asyżu, a także Włoski Klub Alpinistyczny, obchodzący 150. rocznicę swego powstania.

Pozdrawiam serdecznie pielgrzymów z Nikaragui, przypominając, że pasterze i wierni tego umiłowanego narodu radośnie obchodzą stulecie kanonicznego ustanowienia prowincji kościelnej.

Z radością wspominamy, że wczoraj w Chorwacji został ogłoszony błogosławionym Mirosław Buleąić, kapłan diecezjalny, który zmarł śmiercią męczeńską w 1947 r. Chwalmy Pana, który daje bezsilnym moc najwyższego świadectwa.

A teraz zwróćmy się do Maryi z modlitwą Anioł Pański.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój Chorwacja Bliski Wschód Syria Mirosław Bulesić
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W