Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


KANONIZACJA BŁ. MATKI TERESY Z KALKUTY 4 września 2016 r.

Papież Franciszek

Życie oddane na służbę braciom

Słowa Papieża Franciszka przed modlitwą «Anioł Pański» na zakończenie Mszy św. 4.09.2016Drodzy Bracia i Siostry!

Kończąc dzisiejszą uroczystość pragnę pozdrowić was wszystkich, którzy wzięliście w niej udział i wam podziękować.

Przede wszystkim misjonarkom i misjonarzom miłości, którzy są duchową rodziną Matki Teresy. Niech wasza święta Założycielka zawsze czuwa nad waszą drogą i wyprasza wam wierność Bogu, Kościołowi i ubogim.

Z wdzięcznością i szacunkiem pozdrawiam obecnych przedstawicieli władz, zwłaszcza z krajów najbardziej związanych z postacią nowej świętej, a także oficjalne delegacje i licznych pielgrzymów, przybyłych z tych krajów z tej radosnej okazji. Niech Bóg błogosławi wasze narody.

Z miłością pozdrawiam także was wszystkich, drodzy wolontariusze i pracownicy dzieł miłosierdzia. Zawierzam was wstawiennictwu Matki Teresy: niech ona nauczy was codziennie kontemplować i adorować Jezusa ukrzyżowanego, abyście Go rozpoznawali i służyli Mu w potrzebujących braciach. Prośmy o tę łaskę także dla tych wszystkich, którzy łączą się z nami za pośrednictwem mediów, we wszystkich częściach świata.

W tej chwili chciałbym wspomnieć osoby, które oddają swoje życie w służbie braciom w warunkach trudnych i niebezpiecznych. Mam na myśli przede wszystkim wiele zakonnic, które oddają swoje życie, nie szczędząc siebie. Módlmy się szczególnie za hiszpańską zakonnicę misjonarkę, siostrę Isabel, która została zabita dwa dni temu w stolicy Haiti, kraju bardzo boleśnie doświadczonego, któremu życzę, by ustały takie akty przemocy i wszyscy mogli cieszyć się większym bezpieczeństwem. Pamiętajmy także o innych siostrach, które niedawno doświadczyły przemocy w innych krajach.

Uczyńmy to, zwracając się w modlitwie do Maryi Panny, Matki i Królowej wszystkich świętych.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: wolontariat Indie Matka Teresa ubodzy potrzebujący Matka Teresa z Kalkuty Misjonarki Miłości uczynki miłosierdzia dzieła miłosierdzia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W