Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Papież Franciszek w Boliwii i Paragwaju (8-13 lipca 2015 r.)

Papież Franciszek

U Twoich stóp

10 VII 2015 — Przekazanie przez Papieża daru dla Matki Bożej z CopacabanyW piątek rano, 10 lipca, Papież Franciszek odprawił Mszę św. w kaplicy rezydencji byłego metropolity Santa Cruz de la Sierra kard. Julia Terrazasa Sandovala, w której zamieszkał w czasie wizyty w Boliwii. Przy tej okazji przekazał sanktuarium Matki Bożej z Copacabany — Patronki Boliwii — dwa odznaczenia państwowe, które otrzymał od prezydenta Eva Moralesa 8 lipca, i powiedział:

Pan prezydent tego kraju w geście serdeczności był uprzejmy ofiarować mi w imieniu narodu boliwijskiego dwa odznaczenia. Dziękuję za życzliwość ludu boliwijskiego i dziękuję za tę uprzejmość, tę delikatność pana prezydenta; pragnę zostawić te dwa odznaczenia Patronce Boliwii, Matce tego szlachetnego kraju, aby zawsze pamiętała o swoim ludzie i w Boliwii, w swoim sanktuarium, gdzie chciałbym, aby pozostały, pamiętała także o Następcy Piotra i o całym Kościele, i aby z Boliwii roztaczała nad nimi opiekę.

Następnie Papież odmówił modlitwę:

Matko Zbawiciela i nasza Matko, Królowo Boliwii, z wyżyn Twojego sanktuarium w Copacabanie wysłuchuj próśb i zaspokajaj potrzeby Twoich dzieci, zwłaszcza najuboższych i opuszczonych, i miej je w swojej pieczy. Przyjmij jako dar serca Boliwii oraz mojego synowskiego przywiązania symbole miłości i bliskości, które — w imieniu narodu boliwijskiego — wręczył mi z serdeczną i wielkoduszną życzliwością pan prezydent Evo Morales Ayma przy okazji tej podróży apostolskiej, którą zawierzyłem Twojemu troskliwemu wstawiennictwu.

Proszę Cię, aby te odznaczenia, które zostawiam tutaj w Boliwii u Twoich stóp, a które przypominają szlachetny lot kondora po niebie nad Andami oraz ofiarę o. Luisa Espinala SJ, były oznakami wiecznej miłości i nieustającej wdzięczności ludu boliwijskiego za Twoją troskliwą i wielką czułość.

W tej chwili powierzam Twojemu sercu moje modlitwy w intencji wszystkich próśb Twoich dzieci, które otrzymałem w tych dniach. Proszę Cię, wysłuchaj ich; dodawaj im otuchy i otaczaj swą opieką; i okaż całej Boliwii swoją czułość kobiety i Matki Boga, która żyje i króluje na wieki wieków. Amen.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa Maryja Matka Boża sanktuarium Ameryka Łacińska Boliwia order odznaczenie Podróż do Boliwii Luis Espinal
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W