Opiekuj się nami i całym światem

Modlitwa na Placu Hiszpańskim w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - 8.12.2014

Opiekuj się nami i całym światem

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, 8 grudnia 2014 r. po południu, Papież Franciszek nawiedził rzymską bazylikę Matki Boskiej Większej, a następnie udał się na plac Hiszpański, gdzie złożył hołd Matce Bożej i odmówił następującą modlitwę:


O Maryjo, Matko nasza,
dzisiaj świętujący lud Boży
czci Cię jako Niepokalaną,
od zawsze zachowaną od zmazy grzechu.

Przyjmij hołd, który składam Ci w imieniu Kościoła w Rzymie i na całym świecie.

Przekonanie, że Ty, która jesteś naszą Matką, jesteś całkowicie wolna od grzechu, daje nam wielką otuchę.

Przekonanie, że zło nie ma władzy nad Tobą napełnia nas nadzieją i siłą do codziennej walki, którą musimy toczyć przeciwko zasadzkom złego.

Ale w tej walce nie jesteśmy sami, nie jesteśmy sierotami, gdyż Jezus, zanim umarł na krzyżu, dał nam Ciebie za Matkę.

My zatem, chociaż jesteśmy grzesznikami, jesteśmy Twoimi dziećmi, dziećmi Niepokalanej, powołanymi do tej świętości, która w Tobie jaśnieje dzięki łasce Bożej od samego początku.

Ożywiani tą nadzieją, wzywamy dzisiaj Twej matczynej opieki nad nami, nad naszymi rodzinami, nad tym miastem, nad całym światem.

Niech moc miłości Boga, która zachowała Cię od grzechu pierworodnego, przez Twoje wstawiennictwo uwolni ludzkość od wszelkiego niewolnictwa duchowego i materialnego i sprawi, że w sercach i wydarzeniach zwycięży Boży zamysł zbawienia.

Spraw, aby także w nas, Twoich dzieciach, łaska przeważyła nad pychą, i abyśmy mogli stać się miłosierni, jak miłosierny jest Ojciec nasz niebieski.

W tym czasie, który prowadzi nas do świąt Narodzenia Jezusa, naucz nas podążania pod prąd: ogołacania się, uniżania się, oddawania się, słuchania, wyciszania się, niekoncentrowania się na sobie, aby zostawiać miejsce dla piękna Boga, źródła prawdziwej radości.

O nasza Matko Niepokalana, módl się za nami!

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama