Pokój, miłość i braterstwo

Przesłanie wideo na obchody 1. rocznicy podpisania Dokumentu o Braterstwie Ludzkim, 4.02.2020

4 lutego 2020 przypadała pierwsza rocznica tzw. «deklaracji z Abu Zabi», historycznego Dokumentu o Braterstwie Ludzkim, który w czasie podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Papież Franciszek podpisał razem z z Wielkim Imamem Al-Azharu Ahmedem al-Tajebem. Ojciec Święty nawiązał do tej rocznicy w opublikowanym tego dnia tweecie: «Dokument o Ludzkim Braterstwie, podpisany rok temu, zapisał nową kartę w dialogu pomiędzy religiami oraz ludźmi dobrej woli. Jako bracia i siostry chcemy powiedzieć ‘nie' przemocy oraz promować wspólnie pokój, życie i wolność religijną». Z tej okazji Papież zarejestrował także poniższe przesłanie, skierowane do uczestników uroczystości rocznicowej w Abu Zabi.

Pozdrawiam was wszystkich, obecnych, a w szczególności pozdrawiam wszystkie osoby, które po ludzku pomagają swoim braciom ubogim, chorym, prześladowanym i słabym, nie zważając na religię, kolor skóry, rasę, do jakiej należą.

Przed rokiem mój brat, Wielki Imam dr Ahmed al-Tajeb, imam Al-Azharu, i ja podpisaliśmy w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi, Dokument o Braterstwie Ludzkim. Dzisiaj obchodzimy pierwszą rocznicę tego wielkiego wydarzenia humanitarnego i żywimy nadzieję na lepszą przyszłość dla ludzkości, przyszłość wolną od nienawiści, od uraz, od ekstremizmu i od terroryzmu, w której będą dominowały takie wartości, jak pokój, miłość i braterstwo.

Dzisiaj, w tę pierwszą rocznicę, wyrażam uznanie za wsparcie udzielone przez Zjednoczone Emiraty Arabskie na rzecz pracy Najwyższego Komitetu ds. Ludzkiego Braterstwa. Dziękuję za inicjatywę Abrahamic House, za ogłoszenie nagrody za promowanie ludzkiego braterstwa.

Cieszę się więc, że mogę uczestniczyć w tym wydarzeniu zaprezentowania światu Międzynarodowej Nagrody Braterstwa Ludzkiego, ażeby były wspierane wszystkie szlachetne wzorce mężczyzn i kobiet, którzy na tym świecie ucieleśniają miłość poprzez podejmowane działania i ofiary dla dobra innych, niezależnie od tego, jak bardzo różniliby się religią lub przynależnością etniczną i kulturową, i proszę Boga Wszechmogącego, aby błogosławił wszelkie wysiłki, przyczyniające się do dobra ludzkości, i aby nam pomagał czynić postępy w braterstwie.

Dziękuję.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama