Więź apostołów Piotra i Andrzeja

Przesłanie wideo przed Podróżą Apostolską do Rumunii, 30.05.2019

W przeddzień wizyty papieskiej zostało rozpowszechnione przesłanie wideo, które Franciszek skierował do ludności Rumunii.

Drodzy Bracia i Siostry w Rumunii!

Pozostało już niewiele dni do podróży, która zaprowadzi mnie do was. Ta myśl napełnia mnie radością i pragnę już teraz zwrócić się do was z najserdeczniejszym pozdrowieniem.

Przybywam do Rumunii, kraju pięknego i gościnnego, jako pielgrzym i brat i dziękuję panu prezydentowi oraz pozostałym władzom państwowym za zaproszenie mnie oraz za pełną współpracę. Już cieszę się na spotkanie z Patriarchą i Stałym Synodem Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego, a także z pasterzami i wiernymi katolickimi.

Łączące nas więzi wiary sięgają czasów apostołów, w szczególności więzi, jaka łączyła Piotra i Andrzeja, który, według tradycji, zaniósł wiarę na wasze ziemie. Bracia z krwi, byli nimi również ze względu na przelanie krwi za Pana. I wśród was było bardzo wielu męczenników, również w niedawnych czasach, jak siedmiu biskupów greckokatolickich, których z radością ogłoszę błogosławionymi. To, w imię czego cierpieli, aż po ofiarowanie życia, jest dziedzictwem zbyt cennym, aby mogło zostać zapomniane. I jest to dziedzictwo wspólne, które nas nawołuje, abyśmy nie dystansowali się wobec brata, który je dzieli.

Przybywam do was, aby razem z wami wędrować. Wędrujemy razem, kiedy uczymy się strzec korzeni i rodziny, kiedy troszczymy się o przyszłość dzieci i brata, który jest obok nas, kiedy wychodzimy poza lęki i podejrzenia, kiedy pozwalamy, by upadły bariery, oddzielające nas od innych. Wiem, że wiele osób intensywnie pracuje nad przygotowaniem mojej wizyty, i z serca wam dziękuję.

Wszystkich was zapewniam o bliskości w modlitwie i przesyłam moje Błogosławieństwo. A was proszę, bardzo proszę, abyście modlili się za mnie.

Do zobaczenia!

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama