Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

Ojciec Święty pozdrawia pielgrzymów

Audiencja generalna. 3 lutego 1999Środowa audiencja generalna w Auli Pawła VI nie odbyła się w tym dniu z powodu przeziębienia Ojca Świętego. O godz. 10.30 Jan Paweł II ukazał się jednak w oknie swojej biblioteki prywatnej, aby pozdrowić pielgrzymów zgromadzonych na placu św. Piotra. Przed odmówieniem modlitwy «Ojcze nasz» i udzieleniem błogosławieństwa Papież powiedział:

Choroba, która szerzy się w tej porze roku, zmusiła mnie w ostatnich dniach do zaniechania zwykłych zajęć. Dzisiaj jednak pragnę skierować kilka słów do was, którzy przybyliście na tradycyjne spotkanie środowe.

Drodzy bracia i siostry, wszystkich was serdecznie pozdrawiam. Chrystus, którego podczas wczorajszego święta kontemplowaliśmy jako Światłość opromieniającą drogę zbawienia wszystkich ludzi, niech zajaśnieje w życiu każdego z was, niech napełni je swoją radością i pokojem. Szczególne pozdrowienie kieruję do diakonów z archidiecezji mediolańskiej oraz do wszystkich obecnych tu kapłanów, zakonników i zakonnic.

Bliscy mojemu sercu są też ci, którym najbardziej dokucza zimno — zwłaszcza bezdomni, ofiary trzęsień ziemi, chorzy, starcy i dzieci. Oby każdy z nich uzyskał niezbędną pomoc.

Mam nadzieję, że zgodnie ze znanym przysłowiem «quando vien la Candelora, de l’inverno semo fora» («po Matce Boskiej Gromnicznej kończy się zima») już niebawem powrócą piękne, słoneczne dni. Wszystkim udzielam specjalnego błogosławieństwa.

Po polsku Ojciec Święty powiedział:

Pozdrawiam kapłanów z archidiecezji krakowskiej, lubelskiej i z Zamościa, katechetów z Krosna, nauczycieli z Zakopanego, Skawiny i Lublina, młodzież z Poznania, Szkołę nr 42 z Sosnowca oraz innych pielgrzymów z Poznania, Opola i Bydgoszczy. Niech Bóg wam błogosławi! 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: choroba papież bezdomni audiencja pozdrowienia
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W