Niech Niepokalana czuwa nad wami

Audiencja generalna po podróży do Lourdes 14-15.08.2004 - 18.08.2004


Jan Paweł II

Niech Niepokalana czuwa nad wami

Słowo do pielgrzymów francuskich i polskich podczas audiencji generalnej. 18 sierpnia — Castel Gandolfo

18 sierpnia w Castel Gandolfo podczas audiencji generalnej Ojciec Święty, zwracając się do pielgrzymów w języku francuskim, podziękował organizatorom i uczestnikom jego pielgrzymki do Lourdes.

Drodzy Bracia i Siostry!

Pragnę tego ranka podziękować Bogu, który pozwolił mi w swej łaskawości odbyć pielgrzymkę do Lourdes. Dziękuję Najświętszej Pannie za atmosferę głębokiego skupienia i żarliwej modlitwy w czasie tego spotkania. Ze wzruszeniem wspominam licznie zgromadzonych pielgrzymów, a wśród nich w pierwszym rzędzie chorych, którzy przybyli, by szukać u Naszej Pani umocnienia i nadziei. Oby również wszyscy obecni tam młodzi zachowali w pamięci tę pielgrzymkę i czerpali z niej siły, by stać się ludźmi wolnymi w Chrystusie!

Dziękuję bpowi Jacques'owi Perrierowi, ordynariuszowi Tarbes i Lourdes, a także biskupom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogłem pomyślnie odbyć tę podróż. Raz jeszcze wyrazy wdzięczności kieruję do pana prezydenta Republiki i do władz francuskich za przyjęcie i gościnność.

Niech Maryja Dziewica, Niepokalane Poczęcie, czuwa nad każdym z was, niech wam towarzyszy i niech was prowadzi na spotkanie z Jej Synem.

Po polsku Jan Paweł II powiedział:

Pozdrawiam wszystkich rodaków. Dziękuję wam jeszcze raz za modlitewne wsparcie podczas mojej pielgrzymki do Lourdes. Od pierwszego dnia pontyfikatu zawsze o nie prosiłem i wiem, że zawsze mogę na nie liczyć. Opiece Matki Najświętszej zawierzam was, waszych najbliższych i całą Ojczyznę. Niech Bóg wszystkim błogosławi!

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama