List do maronickiego Patriarchy Antiochii w Libanie

List do maronickiego Patriarchy Antiochii w Libanie wysłany dla wyrażenia solidarności z libańską społecznością chrześcijańską. 24.05.2000

24 maja Ojciec Święty skierował list do kard. Nasrallaha Pierre'a Sfeira, maronickiego Patriarchy Antiochii w Libanie, aby wyrazić solidarność ze społecznością chrześcijańską tego kraju i zaapelować do wszystkich przywódców o poszanowanie praw jednostek i narodów. Poniżej zamieszczamy tłumaczenie listu, zredagowanego w języku francuskim.

Wielce Błogosławiony
Kard. Nasrallah Pierre Sfeir
Maronicki Patriarcha Antiochii

Powiadomiony o wydarzeniach dokonujących się w waszym kraju, pragnę przekazać wam wyrazy solidarności i wezwać wszystkich chrześcijan do solidarności z narodami południowego Libanu, które lękają się o swoją przyszłość ze względu na sytuację, jaka wytworzyła się w ostatnich dniach.

Czuję się zmuszony przypomnieć wszystkim przywódcom o kategorycznym obowiązku poszanowania praw jednostek i narodów oraz powstrzymania się od działań, które mogłyby zagrozić życiu ludzi lub zgodnemu współistnieniu różnych społeczności.

Proszę Boga o oświecenie serc i umysłów, tak aby całej ludności cywilnej zostały oszczędzone kolejne masakry oraz by zagwarantowana została suwerenność poszczególnych krajów, dzięki czemu każdy będzie mógł patrzeć w przyszłość z większą nadzieją.

Jako zadatek Bożej pociechy przesyłam Apostolskie Błogosławieństwo Waszej Eminencji i wszystkim wiernym chrześcijanom, prosząc Boga, aby udzielił bogactwa swoich łask wszystkim Libańczykom.

Watykan, 24 maja 2000 r.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

reklama

Pekao