Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


List Jana Pawła II do kard. Mariana Jaworskiego

Jego Eminencja
Kard. Marian Jaworski
Metropolita lwowski obrządku łacińskiego

Drogi Kardynale Marianie,

Bardzo dziękuję za informację o uroczystości związanej z przekazaniem domu arcybiskupów lwowskich obrządku łacińskiego. Cieszę się, że ten dom powraca po latach do prawowitego właściciela, i wierzę, że będzie służył Kościołowi we Lwowie nie tylko jako siedziba arcybiskupa i miejsce pracy jego współpracowników, ale także jako ośrodek Caritas i innych instytucji służących dobru umiłowanego ludu Bożego Lwowa i Archidiecezji.

Dzielę wyrazy wdzięczności dla władz państwowych i lokalnych Kijowa i Lwowa za zaangażowanie i życzliwość, których oznak doświadczyłem już podczas mojej podróży na Ukrainę w 2001 roku. Mam nadzieję, że dobre stosunki pomiędzy Kościołem katolickim obydwu obrządków a władzami państwowymi i terytorialnymi będą służyć duchowemu i kulturalnemu ubogaceniu wszystkich obywateli Ukrainy.

Ta uroczystość zbiega się z dwudziestą rocznicą Twoich święceń biskupich.

Z tej okazji pragnę przesłać wyrazy mojej duchowej bliskości, zapewnienie o modlitwie w intencji Twej pasterskiej posługi i życzenia, aby przynosiła ona błogosławione owoce w sercach wiernych powierzonych Twojej pieczy, a Tobie samemu radość z dobrze wykonanego zadania, które wyznaczył Ci Pan. Matce Najświętszej zawierzam Twe pragnienia i działania, prosząc, aby były one wiernym wypełnianiem woli Chrystusa Najwyższego Kapłana.

Tobie, drogi Kardynale, Biskupom pomocniczym, duchowieństwu i wiernym Kościoła we Lwowie z serca udzielam mego Apostolskiego Błogosławieństwa, a wszystkich uczestników dzisiejszego spotkania serdecznie pozdrawiam.

Watykan, 5 maja 2004 roku

Joannes Paulus pp II
Zob. też relacja z uroczystości


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Caritas Ukraina Lwów Marian Jaworski Kijów arcybiskupstwo łacińskie rezydencja biskupów
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W