Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

Środki przekazu w służbie ewangelizacji

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" 13 marca 20051. Przebywając w tych dniach na leczeniu szpitalnym tu, w Poliklinice Gemellego, odczuwam w sposób szczególny obecność i zainteresowanie licznych przedstawicieli środków społecznego przekazu. Dziś pragnę wyrazić im wdzięczność, bo wiem, że nie bez poświęcenia pełnią swoją cenną posługę, dzięki której w każdym zakątku świata wierni mogą poczuć się bliżej mnie i być ze mną sercem i modlitwą.

2. W naszej epoce globalnego przekazu rola mediów jest bardzo ważna. Wielka jest też odpowiedzialność wszystkich, którzy pracują w tej dziedzinie. Powinni zawsze przekazywać ścisłe informacje, w poszanowaniu godności osoby i mając na względzie wspólne dobro.

W trwającym obecnie Wielkim Poście, który wzywa, by obficiej karmić się słowem Bożym, pragnę przypomnieć, że duchowej pożywki mogą dostarczać również radio, telewizja i internet. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy poświęcają się tym nowym formom ewangelizacji, wykorzystując środki przekazu.

3. Na zakończenie pomódlmy się do Najświętszej Maryi Panny, aby nam pomogła dobrze przygotować się do Wielkiego Tygodnia, który rozpocznie się w przyszłą niedzielę. Mam nadzieję, że wielu młodych weźmie udział w uroczystej liturgii Niedzieli Palmowej na placu św. Piotra, która duchowo przygotuje nas do Światowego Dnia Młodzieży, mającego się odbyć w Kolonii w Niemczech.

Po modlitwie «Anioł Pański» Ojciec Święty, który uczestniczył w spotkaniu z Polikliniki Gemellego, pozdrowił za pośrednictwem telewizji pielgrzymów zgromadzonych pod oknami jego szpitalnego pokoju. Po włosku powiedział:

«Drodzy bracia i siostry, dziękuję wam za odwiedziny».

Po polsku:

«Witam Wadowice!»

Po włosku:

«Pozdrawiam Legionistów Chrystusa. Wszystkim życzę udanej niedzieli i dobrego tygodnia».


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: massmedia globalizacja internet ewangelizacja radio telewizja środki społecznego przekazu środki masowego przekazu chory papież
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W