Dziękuję za modlitwy

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" 18.05.2003

1. Pozdrawiam was serdecznie, drodzy bracia i siostry, na zakończenie tej uroczystej liturgii, w której uczestniczyliście pobożnie i z radością. Dziękuję obecnym tu księżom kardynałom i biskupom, kapłanom, tak licznym zakonnicom — zwłaszcza członkiniom instytutów założonych przez nowych świętych — i wszystkim wiernym przybyłym z Włoch, z Polski i z innych krajów.

Każdemu z was pragnę również szczerze podziękować za serdeczne uczucia okazane mi dzisiaj, w dniu moich urodzin. W sposób szczególny dziękuję kard. Josephowi Ratzingerowi, który na początku Mszy św. złożył mi życzenia w imieniu was wszystkich. Szacunek i wdzięczność pragnę wyrazić również przedstawicielom władz, którzy zechcieli tu przybyć z tej okazji. Dziękuję tym, którzy w różny sposób przesłali mi życzenia i wyrazy szacunku. Wszystkich i każdego z osobna proszę o modlitwę, aby Bóg pomagał mi wiernie wypełniać misję, którą mi powierzył.

po polsku:

2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować moim rodakom za obecność podczas tej liturgii. Cieszę się, że nasi nowi święci zgromadzili tutaj tak wielką liczbę Polaków. Niech ich opieka i wstawiennictwo stale wam towarzyszą. Tej opieki i wstawiennictwa przyzywam w szczególności dla ich kochających córek: sióstr sercanek — Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, sercanek albo «pelczarek», i dla sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, czyli dla urszulanek szarych. Drogie siostry, rozszerzajcie kult waszych Założycieli, na chwałę Bożą i dla duchowego pożytku wiernych.

Dziękuję Panu Prezydentowi i osobom, które mu towarzyszą, za ich wymowną obecność w dniu dzisiejszym. Pozdrawiam Kościół w Polsce z Księdzem Prymasem, cały Episkopat i wszystkich moich rodaków.

Z całego serca dziękuję wam za życzliwą pamięć, a szczególnie za wasze modlitwy w mojej intencji i w intencjach mojej posługi Kościołowi. Wszystkim Bóg zapłać!

po włosku:

3. Łącząc się w duchu ze świętymi, którzy zostali dziś kanonizowani, zwróćmy się teraz do Maryi, której się zawsze z dziecięcą ufnością zawierzali. Wdzięczny za dar życia, w pełni powierzam Matce Bożej moje życie i posługę, do której pełnienia powołała mnie Opatrzność. Drodzy bracia i siostry, zapraszając was teraz do odśpiewania modlitwy Regina caeli, proszę, abyście się za mnie modlili do Najświętszej Maryi Panny.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama