Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Jan Paweł II

Wdzięczność dla misjonarzy

Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański»1. Na zakończenie tej uroczystości pragnę z wdzięcznością pozdrowić księży kardynałów, braci w biskupstwie, kapłanów, zakonników i wszystkich pielgrzymów, którzy przybyli do Rzymu, aby dać wyraz swemu nabożeństwu dla nowych błogosławionych. Wśród Włochów pozdrawiam delegację władz państwowych, a szczególnie wiernych z diecezji: Turyn, Treviso i Padwa, którzy przybyli pod przewodnictwem swych pasterzy; pozdrawiam braci kapucynów, kapłanów i siostry z rodziny zakonnej św. Wincentego oraz siostry ze Zgromadzenia św. Franciszka Salezego.

2. Pozdrawiam was serdecznie, drodzy pielgrzymi francuskojęzyczni, przybyli na beatyfikację Marii od Męki Pańskiej, a zwłaszcza biskupów oraz delegację francuskich władz państwowych. Za przykładem nowej błogosławionej z kontemplacji Chrystusa zaczerpnijcie siłę do wypełniania waszej codziennej misji! Z serca wam błogosławię.

Pozdrawiam delegację władz państwowych Ugandy oraz angielskojęzycznych turystów i pielgrzymów obecnych na dzisiejszej modlitwie «Anioł Pański». Niech przykład tych, którzy zostali dzisiaj beatyfikowani, umocni was w służbie bliźnim. Pod przewodnictwem tych świętych mężczyzn i kobiet, oraz dzięki wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny, idźmy zawsze po drogach światła, łaski i pokoju.

3. W dzisiejszym Światowym Dniu Misyjnym spoglądamy na nowych błogosławionych jako na wzór niestrudzonego poświęcenia się posłudze głoszenia Ewangelii. Chciałbym dzisiaj szczerze podziękować i oddać hołd zastępom misjonarzy i misjonarek — kapłanom, zakonnikom, zakonnicom i świeckim — którzy nie szczędząc sił, służą Chrystusowi w najtrudniejszych warunkach i dają o Nim świadectwo, niekiedy za cenę własnej krwi. Dziękuję również wszystkim, którzy z nimi współpracują poprzez dzieła misyjne i wnoszą w ten sposób owocny wkład w budowanie królestwa Bożego w świecie. Pragnę zapewnić każdego o pamięci w modlitwie.

Najświętszej Maryi Pannie, Gwieździe Nowej Ewangelizacji, powierzmy teraz całą działalność misyjną Kościoła.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: misje misjonarz Światowy Dzień Misyjny Uganda kontemplacja Chrystusa
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W