Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Jan Paweł II

MISJE ZADANIEM KOŚCIOŁA

22 X 2000 — Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański»Jubileuszowa uroczystość, zbliżająca się ku końcowi, została poprzedzona w minionych dniach Światowym Kongresem Misyjnym, w którym wzięli udział biskupi, kapłani, zakonnicy, zakonnice i świeccy z wszystkich części świata. Z całego serca dziękuję wszystkim animatorom tego doniosłego spotkania kościelnego, które otwiera obiecujące perspektywy przed nową ewangelizacją.

Każdy Kościół lokalny powstaje dzięki misji, a obecność tutaj przedstawicieli tak wielu krajów świata jest wyrazem ich jednomyślnej wdzięczności Niebu za dar ewangelizacji. Każdy Kościół wzrasta i dojrzewa, gdy wychodzą z niego misjonarze, aby głosić Ewangelię innym narodom. Taki jest sens posłannictwa, powierzonego dzisiaj licznym «misjonarzom», którzy otrzymali krzyże. Ma to oznaczać, że na progu trzeciego tysiąclecia znów wyruszają oni odważnie na misje, rozpoczynając ich kolejny etap.

W symbolicznym geście uczestnicy kongresu przynieśli tu ziemię ze swoich krajów, którą wypełniono jedną wazę, aby w tej «ziemi z wszystkich ziem» zasadzić na pamiątkę tego jubileuszowego dnia drzewko oliwne, symbol pokoju. Ewangelia Chrystusa jest bowiem ewangelią pokoju. Oby każdy naród otworzył się na Chrystusa i odnalazł drogę pokoju!

Następnie Ojciec Święty zwrócił się do zgromadzonych w różnych językach. Po polsku powiedział:

Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów z Polski. W tym dniu w sposób szczególny poświęconym misjom, proszę wszystkich moich rodaków, aby nadal wspierali misyjne dzieło Kościoła przez modlitwę i dobroczynność. Niech pośród waszych codziennych modlitw nie zabraknie prośby o nowe, liczne powołania do pracy misyjnej. Obejmuję sercem wszystkich misjonarzy: kapłanów, zakonników, siostry zakonne i świeckich. Wszystkich zawierzam opiece Maryi, Królowej Apostołów.

Na koniec Ojciec Święty dodał:

Najświętszej Maryi Pannie, Gwieździe ewangelizacji, powierzamy misję Kościoła we współczesnym świecie.

Aby przypomnieć pierwszy «Anioł Pański» z 22 października 1978 r., powtarzam młodym: «Jesteście nadzieją Kościoła. Jesteście moją nadzieją». Tak jest i dzisiaj!


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: pokój modlitwa misje ewangelizacja anioł pański misja Kościoła Kongres Misyjny drzewko oliwne
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W