Potrzeba modlitwy o jedność

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 23.1.2005

1. W tych dniach trwają obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który w Rzymie, zgodnie ze zwyczajem, zakończy się Nieszporami odprawionymi 25 stycznia w bazylice św. Pawła za Murami. Będę uczestniczył duchowo w tej liturgii, w której wezmą udział przedstawiciele innych Kościołów i wspólnot chrześcijańskich, a której będzie przewodniczył kard. Walter Kasper, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan.

2. Zachęcam wspólnoty chrześcijańskie do głębokiego przeżywania tego dorocznego spotkania duchowego, które w pewien sposób pozwala nam zakosztować radości pełnej komunii, przynajmniej w pragnieniu i zgodnej modlitwie. W istocie, coraz wyraźniej uświadamiamy sobie, że jedność jest przede wszystkim darem Boga, o który trzeba niestrudzenie prosić, z pokorą i w prawdzie.

3. Niech Maryja Najświętsza, Matka Kościoła, pomoże nam pokonać wszelkie przeszkody i jak najszybciej uzyskać ten dar. Gorąco zachęcam wszystkich wierzących, zwłaszcza młodych, by ich zaangażowanie ekumeniczne trwało przez cały rok i by stawali się na każdym miejscu narzędziami i świadkami pełnej jedności, o którą Chrystus modlił się w Wieczerniku.

Po odmówieniu modlitwy maryjnej Papież powiedział:

Dziś w Rzymie obchodzony jest Dzień Szkoły Katolickiej, którego temat brzmi: «Kościół, rodzina i szkoła uczestniczą we wspólnym dziele wychowania». Aby odnowić swe zaangażowanie, przybyli na plac św. Piotra dyrektorzy, nauczyciele, rodzice i uczniowie szkół katolickich Rzymu oraz duszpasterze diecezji. Pozdrawiam ich serdecznie i z wdzięcznością, życząc, aby cenna służba, jaką pełnią szkoły katolickie, była coraz bardziej doceniana i wspierana przez wspólnotę kościelną i obywatelską.

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

reklama

reklama

reklama

reklama