Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Jan Paweł II

Rozważanie papieskie przed modlitwą «Anioł Pański». 25 X 1998

Szukajcie w różańcu umocnienia i oparciaNa zakończenie tej uroczystej liturgii pragnę pozdrowić was wszystkich, drodzy pielgrzymi, którzy przybyliście tu z wielu krajów, aby oddać cześć nowym błogosławionym. Skierujmy razem wzrok ku Najświętszej Maryi Pannie, którą ci nasi bracia gorąco kochali i wiernie naśladowali. W ich życiu szczególnie ważną rolę odgrywał kult Bogarodzicy Dziewicy i modlitwa różańcowa.

Październik jest miesiącem maryjnym, miesiącem różańca. Ta prosta i głęboka modlitwa, chętnie odmawiana indywidualnie i w gronie rodziny, była niegdyś bardzo popularna wśród chrześcijańskiego ludu. Byłoby bardzo dobrze, gdyby i dziś została na nowo odkryta i doceniona, zwłaszcza w rodzinach. Modlitwa ta pomaga rozważać życie Chrystusa i tajemnice zbawienia; dzięki nieustannemu przyzywaniu Maryi oddala niebezpieczeństwo rozpadu rodziny; jest niezawodną więzią komunii i pokoju.

Zachęcam wszystkich, a w szczególny sposób chrześcijańskie rodziny, aby podążając codzienną drogą wierności, szukały w różańcu umocnienia i oparcia. 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Maryja różaniec anioł pański październik

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W