reklama

Maryja wzorem życia chrześcijańskiego

Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański" po Mszy i beatyfikacji 3 męczenników bułgarskich, 26.05. Podróż do Azerbejdżanu i Bułgarii, 22-26.05.2002


Jan Paweł II

Maryja wzorem życia chrześcijańskiego

Rozważanie przed modlitwą «Anioł Pański» 26 maja — Płowdiw

Przed udzieleniem Apostolskiego Błogosławieństwa Ojciec Święty pozdrowił w kilku językach uczestników liturgii beatyfikacyjnej, w tym również swoich rodaków.

1. Na zakończenie naszej uroczystości zwróćmy się do Matki Pana, Całej Świętej, która jest obecna wśród nas w umiłowanym wizerunku świętej ikony baczkowskiej.

Razem z wami udaję się w duchowej pielgrzymce do tego klasztoru i do wielu sanktuariów Jej poświęconych, licznie rozsianych na waszej ziemi, i pozdrawiam Ją słowami anioła: «Bądź pozdrowiona, łaski pełna!» (Łk 1, 28).

2. Pokorna Służebnica Ojca, wierna Oblubienica Ducha, przeczysta Matka Syna, który stał się człowiekiem — Maryja jawi się nam jako pełen blasku wzór życia chrześcijańskiego. Od Niej uczymy się milczenia, słuchania, służenia, będących podstawowymi cechami życia ucznia.

Także dziś, w naszym świecie pełnym niepokojów i często zagubionym, wyciszenie pomaga otworzyć się na Słowo, które zbawia, słuchanie uwrażliwia i uczy czułej miłości, bezinteresowna i wielkoduszna służba są zaczynem solidarnego i braterskiego życia.

3. Niech Maryja Dziewica przez swe możne wstawiennictwo pomaga wam odkrywać każdego dnia waszą godność dzieci Bożych, niech przygotowuje was do pełnienia woli Ojca i przyjęcia darów Ducha, niech zachowa w was serce czyste i hojne, zdolne otwierać się na potrzeby braci.

Ją, Matkę wielkiej miłości, cenny dar Chrystusa ukrzyżowanego, proszę o modlitwę za was i wasze rodziny, aby pozostała nienaruszona wasza wiara, aby umocniła się wasza nadzieja, aby wasza miłość była wiarygodna i skuteczna.

Niech Maryja czuwa nad tym chrześcijańskim ludem, który jest w Bułgarii, by umiał odważnie i gorliwie naśladować Jej Syna Jezusa, dając Mu świadectwo wobec świata swym czystym życiem i czynami!

po francusku:

Serdecznie pozdrawiam księży augustianów od Wniebowzięcia, którzy tu przybyli z różnych krajów, by sławić wielkie rzeczy, jakich Pan dokonał w życiu ich współbraci męczenników, Kamena, Pawła i Jozafata, dziś ogłoszonych błogosławionymi.

Wierni dewizie waszego założyciela o. Emmanuela d'Alzon: «Przyjdź Królestwo Twoje!», nieustraszenie i wielkodusznie pełnijcie swą misję głoszenia wszystkim Dobrej Nowiny o zbawieniu! Wszystkich was z serca błogosławię, nie zapominając o zakonnicach ze zgromadzenia należącego do rodziny asumpcjonistów oraz tych, którzy wam towarzyszą.

po rumuńsku:

Serdecznie pozdrawiam biskupów i wiernych rumuńskojęzycznych. Moi drodzy, wciąż zachowuję w pamięci żywe wspomnienie wizyty na waszej umiłowanej ziemi. Wszystkim mówię: wpatrujcie się w Chrystusa. On wzywa nas, byśmy byli odważnymi świadkami Jego Ewangelii. Z całego serca wam błogosławię!

po serbsku:

Do wszystkich wiernych serbskich kieruję słowa pozdrowienia i błogosławieństwa.

Niech Chrystus, nasz Pan, zawsze oświeca wasze życie światłem Ewangelii.

po chorwacku:

Serdecznie pozdrawiam obecnych tu pielgrzymów chorwackich. Niech chrześcijańskie powołanie do świętości nieustannie inspiruje wasze życie i działanie.

po czesku:

Serdecznie pozdrawiam również obecnych tutaj pielgrzymów czeskich i udzielam im mojego błogosławieństwa.

po polsku:

Serdecznie witam i pozdrawiam obecnych tutaj moich rodaków, których losy historia złączyła na trwałe z tak bliską polskim sercom Bułgarią. Proszę Boga, abyście — zachowując dziedzictwo wiary ojców i własne tradycje — byli zawsze gotowi do czynnej współpracy z wszystkimi grupami etnicznymi i religijnymi, żyjącymi w tym kraju. Wszystkich was polecam w modlitwie szczególnej opiece Matki Bożej. Niech wam Bóg błogosławi!

po bułgarsku:

Dziękuję wam za gorące przyjęcie. Niech wam Bóg błogosławi!

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama