Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Jan Paweł II

Obiecujący postęp

19 I 2004 — Przemówienie Papieża do delegacji ekumenicznej z FinlandiiNa początku Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, 19 stycznia, delegacja ekumeniczna z Finlandii złożyła wizytę Ojcu Świętemu, który w swoim przemówieniu wyraził radość z postępu, jaki dokonał się w dialogu pomiędzy katolikami a luteranami.

Drodzy Przyjaciele z Finlandii!

Również i w tym roku witam z ogromną radością waszą delegację ekumeniczną przybyłą do Rzymu z okazji święta św. Henryka, patrona Finlandii. W związku z trwającym teraz Tygodniem Modlitw o Jedność Chrześcijan pragnę wyrazić zadowolenie z postępu, jaki dokonał się w dialogu ekumenicznym pomiędzy katolikami a luteranami w ciągu ostatnich pięciu lat, od czasu podpisania Wspólnej Deklaracji nt. Doktryny o Usprawiedliwieniu. Obiecującym znakiem owego postępu na drodze do osiągnięcia pełnej i widzialnej jedności było powołanie nowej grupy do spraw dialogu luteranów i katolików w Finlandii oraz w Szwecji. Ufam głęboko, że luteranie i katolicy będą coraz bardziej umacniać duchowość komunii, czerpiącej z tych elementów życia eklezjalnego, które już teraz są im wspólne i które ugruntują ich braterstwo w modlitwie oraz świadectwie dawanym Ewangelii Jezusa Chrystusa. Niech Bóg obdarzy was wszystkich obficie swym błogosławieństwem.


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dialog ekumenizm jedność Kościoła Finlandia duchowość komunii Luteranie
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W