reklama

Kochajcie Niepokalaną

Przemówienie do członków Stowarzyszenia Synów i Córek Krzyża Świętego, 13.12.2004

Jan Paweł II przyjął na audiencji 13 grudnia 2004 r. członków Stowarzyszenia Synów i Córek Krzyża Świętego oraz Papieskiej Akademii Niepokalanej, którzy przybyli wraz z kard. Andrzejem Marią Deskurem, przewodniczącym Akademii. «Niech Niepokalana wciąż was prowadzi — powiedział do nich Ojciec Święty — i pomaga wam coraz bardziej upodabniać się do Jezusa». Poniżej zamieszczamy przemówienia Jana Pawła II i kard. Andrzeja Marii Deskura, wygłoszone po włosku.

1. Z radością spotykam się z wami dzisiaj i serdecznie was pozdrawiam, drodzy Synowie i Córki Krzyża Świętego. Witam kard. Andrzeja Marię Deskura, który wam towarzyszy, oraz przełożonych waszego stowarzyszenia.

To nasze spotkanie ma szczególne znaczenie, ponieważ odbywa się kilka dni po uroczystości Niepokalanego Poczęcia, a także dlatego, że w tym roku przypada 150. rocznica ogłoszenia tego ważnego dogmatu maryjnego przez mojego poprzednika, bł. Piusa IX.

2. Drodzy Synowie i Córki Krzyża Świętego! Waszą duchowość znamionuje nabożeństwo i miłość do Dziewiczej Matki Boga.

Kochajcie Matkę Bożą, której poświęciliście się bez reszty, i tak jak Ona, bądźcie wiernymi uczniami Chrystusa. Służcie Kościołowi z entuzjazmem, zabiegając o jedność i pełną zgodność z pasterzami wspólnot chrześcijańskich, którym proponujecie współpracę duszpasterską. Tym sposobem będziecie skutecznymi świadkami Tego, który z wysokości krzyża wszystkich nas zawierzył jako synów i córki swojej najsłodszej Matce.

Niech Niepokalana wciąż was prowadzi i pomaga wam coraz bardziej upodabniać się do Jezusa, którego za parę dni będziemy kontemplować jako Dzieciątko w tajemnicy Bożego Narodzenia. Wszystkim wam składam gorące życzenia z okazji świąt i z serca wam błogosławię.

Kochajcie Niepokalaną  Przemówienie kard. Andrzeja Marii Deskura

opr. mg/mg

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Tu możesz nas wesprzeć

Darowizna

Materiały z serwisu opoka.org.pl wprost na Twoją skrzynkę e-mail

Zamów

reklama