Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Jan Paweł II

Kochajcie Niepokalaną

13 XII 2004 — Przemówienie Ojca Świętego do członków Stowarzyszenia Synów i Córek Krzyża ŚwiętegoJan Paweł II przyjął na audiencji 13 grudnia 2004 r. członków Stowarzyszenia Synów i Córek Krzyża Świętego oraz Papieskiej Akademii Niepokalanej, którzy przybyli wraz z kard. Andrzejem Marią Deskurem, przewodniczącym Akademii. «Niech Niepokalana wciąż was prowadzi — powiedział do nich Ojciec Święty — i pomaga wam coraz bardziej upodabniać się do Jezusa». Poniżej zamieszczamy przemówienia Jana Pawła II i kard. Andrzeja Marii Deskura, wygłoszone po włosku.

1. Z radością spotykam się z wami dzisiaj i serdecznie was pozdrawiam, drodzy Synowie i Córki Krzyża Świętego. Witam kard. Andrzeja Marię Deskura, który wam towarzyszy, oraz przełożonych waszego stowarzyszenia.

To nasze spotkanie ma szczególne znaczenie, ponieważ odbywa się kilka dni po uroczystości Niepokalanego Poczęcia, a także dlatego, że w tym roku przypada 150. rocznica ogłoszenia tego ważnego dogmatu maryjnego przez mojego poprzednika, bł. Piusa IX.

2. Drodzy Synowie i Córki Krzyża Świętego! Waszą duchowość znamionuje nabożeństwo i miłość do Dziewiczej Matki Boga.

Kochajcie Matkę Bożą, której poświęciliście się bez reszty, i tak jak Ona, bądźcie wiernymi uczniami Chrystusa. Służcie Kościołowi z entuzjazmem, zabiegając o jedność i pełną zgodność z pasterzami wspólnot chrześcijańskich, którym proponujecie współpracę duszpasterską. Tym sposobem będziecie skutecznymi świadkami Tego, który z wysokości krzyża wszystkich nas zawierzył jako synów i córki swojej najsłodszej Matce.

Niech Niepokalana wciąż was prowadzi i pomaga wam coraz bardziej upodabniać się do Jezusa, którego za parę dni będziemy kontemplować jako Dzieciątko w tajemnicy Bożego Narodzenia. Wszystkim wam składam gorące życzenia z okazji świąt i z serca wam błogosławię. Przemówienie kard. Andrzeja Marii Deskura


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: jedność krzyż Chrystusa duchowość maryjna Stowarzyszenie Synów i Córek Krzyża Świętego
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W